Sevgilimin Yalan Söyleyip Söylemediğini Nasıl Anlarım?

Hayatımızda olan, çok sevdiğimiz; bazen onun için canımızı verebileceğimizi düşündüğümüz, o çok güvendiğimiz sevgilimiz bize yalan söylerse ve biz bunu anlarsak; ya da en kötüsü bizi aldatırsa, bu durum bizde her şeyin öncesinde oluşabilecek bir güven sorununa neden olur. Söz konusu bu güven sorunu beraberinde, kendimizi yeni ilişkilere kapatmamıza neden olur. İşte bu nedenle bazı işaretlere dikkat etmek, onun bize yalan söylemesini önlemenin en pratik yoludur. Sevgilimin yalan söylediğini nasıl anlarım, sevgilimin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarım, yalan söyleyen sevgili nasıl anlaşılır… Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını sizlere şimdi vereceğiz.

Sevgilimin Yalan Söyleyip Söylemediğini Nasıl Anlarım?
Sevgilimin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarım?
Yalan Söyleyen Sevgili Nasıl Anlaşılır?

■ Ona gününün nasıl geçtiğini sorun. Eğer anlatıyorsa sorun yok. Ama eğer bu soru onu sinirlendiriyor, bir bahane ile cevap vermiyorsa, ya da neden bunu merak ettiğinizi sorar gibi imalarda bulunuyorsa, o zaman bir şeylerden şüphelenmelisiniz.

■ Sürekli olarak sevgiliniz, ikiniz için yapmış olduğunuz planlara uymuyorsa, her seferinde bir bahane buluyorsa, bunun nedenlerinden bir tanesi, önceliklerinin değişmiş olabileceği; diğeri de şüphelenmeniz gereken bir durumun söz konusu olduğudur. Siz önceden onun sevgilisiydiniz; tıpkı şimdi olduğunuz gibi. Ama onun size karşı değiştiğini hissediyorsanız, durumlar artık değişmiş olabilir.

■ Bir erkek hem gerçekten sadık, hem de eğlenmeyi seven bir insan olabilir, sürekli partilere gitmek isteyebilir ve sosyal olabilir… Bunların hepsi de oldukça normal olmasına karşın, eğer gittiği bu ortamlarda sizden çok başka kadınlarla konuşuyorsa, konuştuğu kadınlar da onun omzuna zaman zaman dokunuyorsa, erkek arkadaşınız flört etmeyi seviyor olabilir. Bu aralarında bir şey olduğu anlamına gelmez; ama olmayacağı anlamını da taşımaz. Bu nedenle biraz dikkatli olmalısınız.

■ Sizi kendi arkadaşları ile tanıştırmak istemiyorsa bunun mutlaka bir nedeni vardır. Örneğin, belki onları, bir başkası ile tanıştırmıştır, ya da sizin bilmemeniz gereken bazı şeyleri onlar biliyordur ve sevgiliniz arkadaşlarına güvenmiyordur. Hele bir de güzel bir kadınsanız ve size göz koyabilecek birileri varsa, belki olmayan şeyler uydurmalarından bile çekiniyor olabilir. Siz tanışmayı isteyin; sonrasında ise onu gözlemleyin.

■ Size daha önceden yalan söylemiş ve bunu size itiraf etmişse, bu aynı durumun tekrar etmeyeceği anlamına gelmez, hatta huylu huyundan vazgeçmez. Bu nedenle, güveninizi sarsan bir insana her zaman şüphe ile bakmanız kadar mantıklı bir şey yok.

■ Sizin zor zamanlarınızda yanınızda olmamak için sürekli bahaneler uyduran; ama sizin, her zor zamanında yanında olduğunuz sevgiliniz, sizin için doğru insan değildir. Onunla bir hayat kurmadan önce mutlaka bir kaç kere düşünmelisiniz; böyle bir insan güven ihtiva etmemektedir.

■ Telefonu sürekli ters çeviren bir erkek de güven vermeyecektir. Tabi aynı durum kadınlar için de geçerli. Siz telefona bakmadığınız halde ters çevirip, sonrasında da alışkanlıktan olduğunu söylüyorsa bu bir yalandır. O telefonda mutlaka sizin görmemeniz gereken bir şey vardır.

■ Sosyal medya hesaplarında sürekli karşı cinsten arkadaşları ile iletişim halinde ise bu da çok normal değildir. Bir de bu kişilerle fotoğraf alışverişi, hatta tanışmadıkları halde samimi mesajlaşmaları varsa durum daha da kötü. Bir kız arkadaş elbette sıkıntı yaratmaz, ama belirli çerçevelerde.

■ Size kendinizi suçlu hissettirmek için çaba sarf ediyorsa, bunun nedeni aslında kendisinin suçlu olmasından ve bunu bastırmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir