Sevgilimden Ayrılmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Birlikteliğimiz, bazen birimiz için iyi gibidir; ama diğer taraf aynı şekilde memnun olmayabilir. Diyelim ki sizden ayrılmak isteyen bir sevgiliniz var; ama siz, sevgilimden ayrılmak istemiyorum diyorsunuz. Sevgilimden ayrılmak istemiyorum ne yapmalıyım diyenler için bu yazımızda, ilişkinin bitmemesi için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz. Belki bu sayede aşkınızı yeniden alevlendirebilirsiniz… Ne dersiniz, denemeye değmez mi?

Sevgilimden Ayrılmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

• Diyelim ki sevgilinizle bir iletişim kopukluğunuz oldu… Bu iki nedenden kaynaklı olabilir: Ya ilişkiniz kötüye gitmeye başlamıştır; ya da iletişim kopukluğu olduğu için yakın zaman içerisinde kötüleşecektir. Bu nedenle, ilişkinin bitmemesi için yapılması gerekenlerden ilki, diyaloğu yeniden sağlayabilmektir. Bu anlamda, konuşurken birbirinizin sözünü kesmemeli, birbirinizi dinleyebilmeli, kimin haklı kimin haksız olduğu yarışına girmeden problemleri çözmeyi başarabilmelisiniz.

• Ortada bir sorun olduğunu düşündüğünüzde, kendinizi onun yerine koyarak, onu anlamaya çalışmalısınız. Ancak bunu sadece sizin değil, onun da yapabilmesi gerekir ki, bu sayede birbirinizi anlayabileceğiniz için, sorunları çözmeniz daha kolay hale gelecektir. Kendinizi birbirinizin yerine koyduğunuz anda, şartlarınızı daha kolay anlarsınız; ve buna göre de davranabilmeyi başarırsınız. Böyle olunca da zaten, sevgilimden ayrılmak istemiyorum sözünüzü ispatlamış olursunuz.

• Ona küçük sürprizler de yapabilirsiniz. Sürpriz demek, bir şey için onun fikrini almak demek değildir. Onu şaşırtmak, bu anlamda belki de küçük emrivakiler yapmak demektir. Diyelim ki sevgiliniz Fenerbahçe’li… Galatasaray maçı için iki bilet, bir de uçak bileti alıp, haberi yokken onun masasının üzerine bu biletleri koymaya ne dersiniz? Hiç bir Fenerbahçe’li bu teklifi reddedemez… Doğumgününü sıradan bir cafede kutlamak yerine, bir otelde iki kişilik yer ayırtabilirsiniz. Hem böylece bir balayı provası da yapmış olursunuz… Tüm bunları yaparak, monotonlaşıp, sıkıcı hale gelmiş olan ilişkinize renk katarsınız.

• İlişkinin bitmemesi için yapılması gerekenler arasında, sadece iki kişilik yenilikler yer almaz. Aynı zamanda kendiniz için de yeni şeyler keşfetmelisiniz. Örneğin, bir dans kursuna gittiğinizde, onunla otururken bu kurstan söz edebilirsiniz. Muhtemelen konuşacak şeyiniz kalmamıştır; ve ilişkiniz bundan dolayı sıkıcı bir hal almış olabilir. Ama konuşacak şeyleri siz rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu sayede hayatınızı da güzelleştirmiş olursunuz, neyin kötüsü?

• Onunla olan fiziksel birlikteliğinizi de monotonluktan çıkartmanız gerektiğini belirtmeliyiz. İlişkiniz kötüye gidiyorsa, fiziksel birlikteliğiniz de kötüye gider; ya da fiziksel birliktelik monotonlaşırsa zaten ilişki de tadını kaybetmeye başlar. Bu nedenle, ilişkinizde yeniliklere açık olmalısınız. Onun istediği farklı şeyler denemeli; hatta birlikte olduğunuz mekanı bile zaman zaman değiştirmelisiniz. Her gün aynı yemeği yemek sizi sıkmaz mı? Bu en sevdiğiniz yemek bile olsa…

14 Comments
 1. Abdullah
  • Almina
   • kral
 2. Nursena
  • Almina
 3. Enes
 4. hazal
  • Almina
 5. Hakan
  • Castiel
 6. yalnizkadin
  • Anonim
  • Menekşe Karademir
 7. Ahmet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.