İki Kişiyi Sevmek

siyah asked 2 sene ago

İki kişiyi sevmek zor zanaat. Biraz sonra neden böyle hissettiğimi sizler de anlayacaksınız. Bu bir sınav gibi. Aynı zamanda bir işkence. İlişkiDanışmanım ekibinden ne yapabileceğime dair yorum ve önerilerini bekliyorum.

İki Kişiyi Sevmek Sorunu Nasıl Çözülür
İki Kişiyi Sevmek

Yalnız başına gitmek cesaret isterdi. Korktum ve yanlışlarıma tutundum. Korkum, uçuruma yürüyüşüm oldu. O benim intiharımdı. Başka yolumun olmayışı, çaresizliğimin çıkmazı, prangalarımın vuruşuydu.

7 senelik ilişkimde aldattı, affettim ama 1 gün iyiysek 4 gün kötüydük. 24 yaşındayım herşeyime karışıyor. istediği olmayınca küfür edip azarlıyor; yerin dibine sokuyor beni. Ama yaşanmışlıklar ona mecburum gibi sanki ve ondan gidersem o ölürse…

Gördüm bensizlik onu öldürüyor, kapıma geliyor, ağlıyor, yalvarıyor… Ben de onu öldürmek yerine kendimi öldürmeyi seçtim. Çünkü bu vicdan beni rahat bırakmıyor. Antidepresan kullanıyorum. Sinirim kendime zarar vermeye başladı.

Diğer yanda çocukluğumun kahramanı var. Simdi onun da 7 senelik bir ilişkisi vardı ama bu ilişki sürecinde hep oturduğum yere gelir geçerdi sokaktan. Daha sonra ayrıldı. Bir hesaptan bana yazdı. Çaresizliğimi, mutsuzluğumu anlamış gibiydi.

Yanındayım dedi ilişkimi biliyordu. Ne zaman kötü olsam bir parka gider ağlardım. O da görünce gelirdi yanıma. Bakmaya, dokunmaya kıyamazdı. Öyle bakardı ki gözleri titrerdi. Sonra ilişkimde kavga ettiğim, her zaman bir kaçış yerim o oldu sanki.

Dinlendiğim liman, kullandığım antidepresan, kaçtığım sığnak gibiydi. Her kötü olduğumda onu yanımda istediğim zaman aldatıyorum gibi hissediyordum kendimi. Ama onunla sakinleşiyordum. İlişkimi de bitiremiyordum.

Ne kadar kötü davranırsa davransın sanki ayaklarıma pranga vurmuş, ona bağlıymış gibiydim. Yağmur yağınca ona saklanıp yağmur dinince tekrar diğerine dönüyordum. Ben bu çıkmazdan çıkmak istiyorum. Ama bu da benim çukurum gibi.

Dedim ya siz bu hataya düşmeyin. İki kişiyi sevmek, kişinin herkesten önce kendisine yaptığı en büyük haksızlık gibi. Bu aşamada bana önerileriniz nelerdir? Ne yapabilirim?

1 Answers
Almina Staff answered 1 sene ago

Merhaba Siyah. Şimdi sana tek bir soru soracağım. Bu soruya kendi içinde, olabildiğince dürüstçe cevap vermeni isteyeceğim. Aynı şey sana yapılsaydı sen ne hisseder, birlikte olduğun kişinin ne yapmasını isterdin?

Muhtemelen sana yapılamaz. Muhtemelen sen masumsun.Bu yaptığında art niyet yok… Ama emin ol aynı durum karşı taraf için de geçerli. Bu gibi konularda empati en güzel çözüm üretme yöntemidir.

Ya birlikte olduğun insandan ayrılacaksın ya da diğer kişiyle görüşmeyeceksin.Ben senin yerinde olsam ikisinden de uzak dururdum. Çünkü diğer kişi de birlikte olduğun kişiye bir nevi ihanet etmene izin veriyor.

Aynı şeyin bir gün onun tarafından da sana yapılmayacağını bilemezsin. İnsanların normalleri, kendilerinin de yapabileceği şeylerdir. Bu nedenle, sana yapılmasını istemediğin şeyi sen de yapma bence.