tanrim-nerden-sevdim-nerden-dustum-bu-belaya

Sizin SorularınızCategory: Sevgilimle Sorunlarımız Vartanrim-nerden-sevdim-nerden-dustum-bu-belaya
Karya asked 6 sene ago

öncelikle biz aynı okuldayız (lise). 17 yaşındayım. 4 aydır sevgiliyiz. Onu o kadar çok seviyorum ki anlatamam ondan daha öncede sevgililerim oldu ama onlardan kolayca vazgeçtim en uzunu 1 aydı öncesinde ama bu sefer çok farklı bana ne yapsa bırakamıyorum yani resmen ayrılsa benden başka bi kızla konuşsa sonra gelse yine tamam diyecek kadar yüzsüzüm evet bu iğrenç bir şey kendimi küçük düşürmek gibi. Ve ilişkimizde sürekli tartışmalar söz konusu bu beni gerçekten çok üzüyo insan hergün tartışır mı ya da iki günde bir saçma bi konudan mesele açılıp büyüyor genelde ben kapatmaya yönelik kararlar alıyorum onun hatalarında ama benimle ilgili olunca yanına gittiğimde konuşmak için git diyo beni çok simir ediyorsun şuan yanıma gelerek diyor bu gerçekten sinir bozucu ben ara bulmak isterken o kestirip atıyor ve hep ben suçluymuşum gibi davranıyor. Mesela biz bir kere ayrıldık 3 gün sürdü ben çok ısrar ettim arkadaşlarıda bizi barıştırmak istiyordu bir şekilde konuştuk kafede gittim yanına oturduk barıştık ama üç günlük arada eski sevgilisine mesaj atmış öylesine pek konuşmamışlar ama mesaj atmış böyle bir şey olabilir mi aklım almıyor ben bunu kabul ettim size normal gibi gelebilir belki ama anlatacağım şimdi ben aşırı derecede kıskanç bir insanım. Sigara içiyor ve ben bundan nefret ediyorum sigaranın leş gibi kokması haricinde vücuduna ben bile bile zarar vermesi akciğerlerine beni o kadar huzursuz ediyor ki kaldıramıyorum ben evlenmeyi düşünen bir insanım o derece sevdiğim insana sadık biriyim. Bu yüzden hep ileriyi düşünüyorum ve sigara içen bir kocam olsun istemiyorum. Mesela ben bugün onun istemediği biriyle konuştum daha önce onla tartışmışlardı ama araları böyle kavgalı o burdaysa ben burdan giderim şeklinde değil aynı ortamdalar ama birbirlerini görmezden geliyolar yani bi iki kelime ettim bunu biri onun yanında çıtlattı diye bana çok sinirlendi ve konuşalım çözelim önemsiz bişey diyorum git başımdan diyo konuşmak istemiyo çok zorladım konuşmadı en son öyle olsun dedim gittim yanından bugün kaç saat oldu hala konuşmadık yüzüme bile bakmadı ve gerçekten çok üzüldüm bu duruma ağladım ben artık çok yoruldum ama ayrılmam da seviyorum pişman olacağımdan eminim. böyle beni üze üze kıra kıra ve zaman zaman dünyanın en mutlu insanı ede ede  devam ediyoruz haftanın bi iki günü mükemmel sanırsınız dünyanın en iyi çifti diğer 5 gün falan berbat sanki ayrıyız ve bunu beni deli ediyo. Bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım mutsuzum ama onu çok seviyorum konuşmakla da olmuyor aynı konuları 50 kere konuştuk aynı değişen bir şey yok ne yapmalıyım?

1 Answers
Almina Staff answered 6 sene ago

Karya merhabalar öncelikle.
Yazdıklarını okurken aklıma bir başka çift geldi. Sizin yaşınız daha gerçekten küçük, ama bunu sizden çok daha büyük insanlar da yaşıyor. İyi bir şey mi? Hayır, değil; ama en azından yalnız değilsin 🙂
Sorunun ne yapmalıyım kısmına gelecek olursak: O kişi ile evlenmeyi düşündüğünü yazmışsın; ama daha 17 yaşındasınız, ikiniz de Lise’desiniz. Evlilik için önünüzde çok uzun bir zaman var bu birinci nokta.
Sonrasında, sadece sen istiyorsun diye, senin zorunla yürüyen bir ilişki seni mutlu edecek mi? Seni kimse istemiyor da onu elinden kaçırmamak mı istiyorsun? Bu tavrın yaş olarak senden çok daha büyük birileri için doğru olabilir de sen daha çocuk denecek kadar genç yaştasın.
Karşına daha o kadar çok insan çıkacak ki, bu günlerine bakıp güleceksin. O nedenle kendini daha fazla üzmeden bitir bu birlikteliği ve hayata dön. Yaşıtlarının yaptığı gibi, gez, dolaş, eğlen ve ders çalış. Üniversite ortamına girdiğin anda dünyan değişecek zaten tatlım; bu ilişki şimdi devam etse bile onun için de senin için de devamı gelmeyecek bir ilişki olacak.
Bırak o seninpeşinden koşsun, sen neden onun peşinden koşuyorsun? Sen bayansın. Ona göre davramn.