Sevgilimi Nasıl Mutlu Edebilirim?

Eğer bir birlikteliğiniz varsa ve bu birlikteliğin iyi gitmesini istiyor; ilişkinizde mutluluğu ve kalıcılığı hedefliyorsanız, karşınızdaki insanı seviyor ve kaybetmekten korkuyorsanız, her şeyi ondan beklememelisiniz. Sevgilimi nasıl mutlu edebilirim sorusunun yanıtlarını mutlaka arayıp bulmalı ve ona göre davranmalısınız. Sevgiliyi mutlu etmenin yollarını bilir ve sevgiliyi mutlu etmek için yapılması gerekenleri uygularsanız, bu aynı zamanda sizin kendinizi de mutlu etmeniz anlamına gelecektir. Bu nedenle karşılıklı ilgi, anlayış ve beklentilerin karşılanabilmesi, ilişkinin sürekliliği ve kalıcılığı için önemlidir.

Sevgilimi Nasıl Mutlu Edebilirim?

■ Sevgiliyi mutlu etmek için yapılması gerekenlerden ilki, kocaman bir gülümseme ile ona bakabilmektir. Moralinin bozuk olduğu bir anda dahi bunu yaparsanız, karşılığını iyi bir şekilde alırsınız. Sizin bir gülümsemeniz, sevgilinizin moral bozukluğunu alır, mutlu olmasını sağlar.

■ Kimse, sabah sıcacık yatağından kalkıp işe gitmek istemez. Ama hepimiz bunu yapmak zorundayız. Eğer sabah, sevgiliniz ya da eşiniz işe gitmek için hazırlanır, traş olur, ya da banyo yaparken, siz onun çantasının bir kenarına, paket yaptığınız öğle yemeğini koyarsanız, bu sürpriz ona kendini hem değerli hissettirecek; hem de iş stresini bir kenara bırakıp, size güvenebileceğini düşünecektir.

■ Her insan, değer verdiği kişiler arasından seçer arkadaşlarını. Ve bir insanın, arkadaşlarına değer verildiğini görmesi, kendisini mutlu hissetmesine neden olur. Bu nedenle, sevgiliyi mutlu etmenin yolları arasında, onun arkadaşları ile iyi anlaşmanızın da yer aldığını bilmelisiniz. Hatta arkadaşları ile bir buluşma ayarlayıp, sevgilinize sürpriz yapabilirsiniz.

■ İşe giderken yemeğini paket yapıp hazırladığınız sevgilinizin ya da eşinizin, yoğun bir günden sonra eve geldiğinde sizi bakımlı görmesi de kendini mutlu hissetmesi için yeterli bir neden olacaktır. Hem günün stresini atmasını; hem de sizin güzel enerjinizin ona yansımasını sağlayan bu durum, ona kendini şanslı hissettirecektir.

■ İlk olarak sevdiği şeyleri hatırlayın ve sonrasında, özel gün ya da zaman beklemeden, sevdiği şeyleri ona hediye edin. Hediyenin büyüklüğü değildir önemli olan; onu hatırladığınızı; ve sevdiği şeyleri bildiğinizi düşündürür ona ve bu nedenle mutlu hisseder kendini.

■ Sizin de iş temponuz yoğun olabilir. Ama sosyal medyaya; ya da telefona ayırdığınız zamanı sevgilinize ayırmanız, onun kendini çok mutlu hissetmesini sağlayacaktır. Bir kere sarılmanız ve kendisini ne kadar çok sevdiğini söylemeniz bile yeter.

■ Gece, uyumadan önce onu arayın ve kendisini çok sevdiğinizi söyleyin. Sesinizi duymak ona kendisini çok iyi hissettirecektir. Ve emin olun gece boyu sizi düşünecek; sabah da güne sizin sayenizde çok iyi başlayacaktır. Aynı şekilde, onun da sesini duymak sizi mutlu eder.

■ Kişisel alan, insanlar için çok önemlidir. Ve kimse, kişisel alanına girilmesini istemez. Stresli olduğu zamanlarda yalnız kalıp düşünmek, arkadaşları ile zaman geçirip dertleşmek, hobilerini yerine getirmek… Tabi ki sevgilinizle zaman geçirin. Ama bırakın bir gün de kişisel alanında rahat rahat zaman geçirsin. Siz de aynı şeyi yapın. Hem bu süreçte birbirinizi özlemiş de olursunuz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir