Eski Sevgilimi Unutmak İstiyorum

Sizin SorularınızCategory: Eski Sevgilimi UnutamıyorumEski Sevgilimi Unutmak İstiyorum
Ada Ceylan asked 1 sene ago

Eski sevgilimi unutmak istiyorum aslında tüm İlişkiDanışmanım takipçilerinin kesin kararlı şekilde kurmaları gereken bir cümle. Çünkü eski sevgili,”eski” olması dolayısı ile geçmişte kalmıştır. Artık bize bir faydası yoktur yani. Hatırlamanın bir gereği de bu nedenle yok elbette.

Tam da bu noktada Ada Ceylan isimli takipçimizin sorusunu sizlerle paylaşacağız. Ardından da sorunun yanıtını hep beraber gözden geçireceğiz.

Merhabalar. Benım bir sorunum var. O da şu: 1 yıldır eskı sevgılımı unutamıyorum. Ki cok sılmek ıstıyorum hafızamdan, kalbımden. Ama beni cok kötü yaraladı. 20 yasındayım su an.Bizim ilişkimiz şöyle özetleyım.

6 yıla yakın zamandır tanışıyoruduk. Ama hiç sevgili olmayı beceremiyorduk. Neyse sonra bu beni çok seviyordu ve benle olmak ıstıyordu fazlasıyla. Ben de onu sevdiğim, ona karşı bır seyler hissettiğim için kabul ettım.

Neyse onun sorumsuzluğu yüzünden ben hamile kaldım. 27 günlük benim ailem doğulu siz tahmin edin olabilecek hadiseleri… Psıkoloji çöktü benim tabi. Bu bana işte motive amaçlı mı yoksa hakikaten mi söyledi bilemiyorum. Ama eski sevgilimi unutmak istiyorum.

Eski Sevgilimi Unutmak İstiyorum

Eskisevgilimi unutmak istiyorum diyen Ada Ceylan’ın hikayesi şu şekilde devam ediyor.

Ayrılan Sevgili Nasıl Unutulur
Eski Sevgilimi Unutmak İstiyorum

bana dedi işte biz evlenicez. Ondan sonra çocuk yapıcaz. Birbirimize destek vericez, arka durucaz, hiç ayrılmıycaz, ben seni bırakmıyacam… İşte aldırdığımızda hep sarılıcam öpücem… vs ertesi gün oldu hastaneye gittik.

Bebeği aldırdım. Bu arada ben sarılmadıgım sürece bana sarılmıyordu bılene. Benim küçük bir işim vardı. O yüzden beni çarsıya bıraktı. Onun da işi vardı; ona gıttı. Ben durağa geçtim. Hava sıcak, kalın giyinmişim, narkoz etkısı var üzerımde… Tansıyonum düştü. Bankta kafamı kaldıramıyorrum.

Deli gibi kanamam var. İnsanlar etrafımda dolu; kimse dönüp yardım etmıyor. Otobüsler önümde dolu dolu geçiyor falan… Bunu aradım. “ben iyi değilim, gel beni al” dedim. Ne derse beğenirsiniz? “Müsait değilim beni arama” dedi. Kapadım;  tamam dedim.

Kızdı üstüne mesajda. Sonra arkadasımı aradım. Geldi aldı o beni. Bana diyor mesajda “psikolojimle oynama” Neyse 5 saat sonra nasılsın yazmış. orada ilişkiyi bitirdim. İşin en kötü yanı birlikte oldugumuz zaman ben buna bağlandım ama kalben.

1 ay boyunca bu olayı atlatamadım. Rüyamda bebek görüyorum, sarılıyorum, seviyorum, canım acıyor… Onu da seviyordum gerçekten. Yediremıyordum bana yaptıklarını. En nefret ettiğim, bana yasattığı bu acı içindeyken onu hala sevıyor olmam. Eski sevgilimi unutmak istiyorum.

6 ay geçti. Unutamıyorum. Aklımdan çıkmıyor. Spor yapıyorum, sosyal oluyorum, kendıme vakit ayırıyorum… Ama motivasyonum hiç yok. Çok değiştim. Ne insanlara güvenebiliyorum ne birini sevebiliyorum ki ondan sonra sevgilim falan da oldu. Ama olmadı. İlerlmedi.

Çok gamsız oldum. Sadece eğleniyorum insanlarla artık. Sevgi kelimesini duymak görmek dahi midemı bulandırıyor. 8 ay oldu artık ağlamıyorum, göz yaşı dökmuyorum. Şu an bunları yazarken katmıyorum. Alıştım sanırım. Her gün profiline giriyorum. Bır dakika bakıyorum ve çıkıyorum.

Ayrılan Sevgili Nasıl Unutulur?

Ayrılan sevgili nasıl unutulur? Diyor ve anlatmaya devam ediyor Ada Ceylan:

Ansızın bir yerde gördüğümde mental olarak çöküyorum. Kimseye bunu anlatamıyorum. Ne yapıcağımı bilmiyorum. Yüzleşmek istiyorum; bıraz da istemiyorum. Gerçi karşılaşma ihtimalimiz hiç yok da… Bilmiyorum. Bana bu bıraktığı yarayı kapatamıyorum. Çok canım yanıyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Sızden tek ricam bana kitap oku, gez, hobi edin… vs tarzında önerilerinizi tahmin edebiliyorum. Ben bunları yapıyorum. Bilmiyorum. Bana yardımcı olun lütfen. Her gün 5 dakıka ansızın geliyor aklıma. Mental çöküyorum. İstemsiz. Artık hiç bir şeye tahamülüm yok.

Ayrılan sevgili nasıl unutulur? Eski sevgilimi unutmak istiyorum.

1 Answers
Almina Staff answered 1 sene ago

Merhaba Ada Ceylan. Öncelikle kötü bir tecrübe yaşamışsın; geçmiş olsun diyorum sana. Ardından da seni kusura bakmazsan biraz eleştireceğim. Onunla, ailenin tutuculuğunu bilmene rağmen birlikte olmuş; seni tehdit edebilme olasulıklarını görmezden gelmişsin; ona güvenmişsin. Hadi bunu geçtim.

Korunma açısından da ona güvenmişsin ve günahsız bir bebeğin var oluşunu onun sorumsuzluğuna bağlamışsın. Peki ya senin dikkatsizliğin? Bunu da geçtim. Sonrasında da sevgilim oldu demişsin. Normal şartlarda bile insanlar birini unutmak için bir kaç sene bir başkasıyla birlikte olmuyor. Sen bebek aldırdığın adamdan kısa bir zaman sonra sevgili yapmışsın.

Ama onlarla da sadece eğlenmişsin. Hani bunu bir erkek yazsa daha oluru vardı belki ama bir kadın olarak nasıl yazmışsın ilginç geldi bu da açıkçası. Bazı şeyleri karşımızdaki insana nispet olsun diye yapmayız; kendimiz için yaparız. Sen de bunu kendin için yapmış oluyorsun. Keşke yapmasaymışsın.

Eleştirilerimi geçecek olursak şimdi ne yapmalısın? Bir müddet hayatına kimseyi almamalı, kendini dinlemeli, insanları da bu anlamda kullanmamalısın. Bunu bir erkek yapsa kızardık takdir edersin. Aynı şey kadınlar için de geçerli. İnsanlara güvenmemek konusunda da haklısın; keşke eski sevgiline de güvenmek hatasını yapmasaymışsın.