Ne yapmalıyım

Kararsızkalp asked 6 sene ago

Merhaba,  sevgilimle ben tek başıma yaşarken ankarada aynı işyerinde çalışırken tanıştık. Ben 22 o 28 yaşında. 1 yıldır süren bir ilişkimiz var. İlk aylarda çok narin, kibar olan erkek arkadaşım gece çalışmaya başlamasıyla sürekli bir sinirlilik hali oldu. Tartışmalarımızda bana \\\”salak mısın,mal mısın, gerizekalı \\\”gibi hakaretler etmeye başladı. Ailesiyle tanışıyorum ve tanıdıkça aile içinde de sürekli kardrşlerine aynı şekilde hakaret ettiğini gördüm. Sinirlilik hali o kadar aşırıya kaçıyor ki pencere , kapı, bilgisayar kırmaya gidiyor. Birlikte olduğumuz süre içerisinde yukarıda bahsettiğim hakaretlerini başlarda geçirdiği zor zamanlara bağladım ama aile içinde ve zor zamanlarını atlattığımızda da aynı şekilde davrandığını görmem ile onun karakterinin böyle olduğunu anladım.  daha sonraki tartışmalarda onun hakaretleri üzerine bu durumdaki kesin çizgimi ona bikaç defa belirttim. En son yaşadığımız olaylardan birinde yine hakaret edince de on beş gün kadar ayrı kaldık. Çok uğraştı, affetmedim fakat araya kız kardeşini koydu. Çok dikkatli olacağım vs vs. Şeklinde sözler verdi.Durum böyle olunca son kez şans veriyorum dedim. Bir iki hafta devam ettikten sonra ben  maddi sıkıntılarım sebebiyle memleketime, ailemin yanına döndüm. İlişkiyi uzaktan yürütmeye çalışacaktık artık. Memlektime geleli bir ay kadar oldu. Hem ailemin yanında olmam hem de o son hakareti sinderememden dolayı aramalarına, mesajlarına çoğunlukla cevap veremedim. En son benim onu haftada bir aradığım halde telefonu sürekli hemen kapatmak istemesinden gelen hoşnutsuzluğumu anlattım ve yine \\\”bi kutulamadın şu ergenliğinden, geri zakalı mısın, vs vs\\\” gibi hakaretler duydum. Ve bende tamamen bitti. Yine de güzel olan günlere olan saygım ve annesinin ciddi sağlık problemleri yaşadığı şu dönemde ondan ayrılmayı kendime yakıştıramıyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler

2 Answers
Almina Staff answered 6 sene ago

Merhaba öncelikle.
İlişkinde yaşadığın probleme bakınca, küfür erkeklere hiç yakışmasa da, maalesef alışkanlık haline getirenler bu huylarından vazgeçemiyorlar.
İstediği kadar özür, istediği kadar tekrarlamama taahhüdünde bulunsun, huy bu, derler ya: Can çıkar huy çıkmazmış.

Bir süre sonra alışırsın; ama alışmalı mısın? Bunu düşünmek gerek. Sağlık sorunlarına gelince, o sorunların ne zaman geçeceğini bilemezsin. Bu nedenle, çok da takılma.
Bence doğru kararı vermişsin. Vazgeçebiliyorsan, geçmen en güzeli.

Almina Staff answered 4 sene ago