İlişkiye Girmenin Faydaları

Hayatınızda bir eşiniz ya da partneriniz varsa şanslısınız… İlişkiye girmek ve eşinizle ya da partnerinizle birlikte olmak, sizi sadece duygusal yönden mutlu etmekle kalmıyor, aynı zamanda daha sağlıklı, yaratıcı ve özgüveni yüksek bir birey halini almanızı da sağlıyor. Pek çok kişi, ilişkiye girmek faydaları hakkında bilgi sahibi olmadığından dolayı, bunu sadece karşı tarafı mutlu eden bir oyun olarak görüp, bahanelerin arkasına sığınarak ertelemeye öalışabilir. Ancak siz, yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda, ilişkiye girmenin faydalarını öğrenebileceksiniz… İnsanın aklına şöyle bir soru gelmiyor değil: İlişkiye girmek ve eşinizle birlikte olmak mı; yoksa ilaç kullanmak mı? Yanıt basit, öyle değil mi?

İlişkiye Girmenin Faydaları

■ İlişkiye girmek faydaları arasında yer alan ilk nokta, eşinizle sözsüz iletişim kurabilmeyi başarmaktır. En kritik problemleri konuşmadan çözebilmek, sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır.

Erkekleri Çekici Yapan Detaylar

■ Eşinizin ya da partnerinizin, sizinle birlikte olduğu anlarda ne kadar mutlu olduğunu gördüğünüzde, onun mutluluğu, önce sizi de mutlu edecek, sonrasında da bu durum sizi özgüveninizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Bir insan sizin sayenizde, sizden dolayı mutlu… Ve aslında bir insanı mutlu etmek hiç de kolay değil… Ve siz bunu başardığınızı görüyorsunuz… Siz mutlu olmayacaksınız da kim olacak, sizin özgüveniniz artmayacak da kimin artacak…

■ Erkekler için, ilişkiye girmenin faydalarından bir diğeri de, prostat kanseri riskinin %20’ye kadar azalıyor olmasıdır… Haftada beş kere ilişki yaşayan erkek, yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkma ihtimali artan prostat kanseri riskini %20 oranında azaltmaktadır.

■ İlişkiye girmek, özellikle kadınların kaslarının güçlenmesini olanaklı hale getirmektedir. Doğum yapmak, sık ilişki yaşayan bir kadın için daha kolay olacaktır. Bununla birlikte, öksürük ve hapşırık gibi durumlarda ortaya çıkabilen idrar kaçırma sorununun önlemi de, ilişkiye girilerek alınabilir. Bunu kegel egzersizleri ile de sağlayabilirsiniz.

Sevgilimle Neden Sürekli Kavga Ediyoruz?

■ İlişki sırasında ortaya çıkan Oksitosin hormonu, sizin daha sağlıklı ve deliksiz bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Sağlıklı uyuyacağınız uyku sayesinde kan basıncınız ve kilonuz dengede olacaktır.

2 yorum

  1. Selam yorumları görünce bende yazmak istedim. Nasıl vazgeçilmez kadın olurum. Kendime bağlarım karşımdaki insanı cinsellik ne kadar önemli

    1. Karşınızdakine kendinizden fazla değer vermeyin. Cinsellik olayına gelince; cinselliği yaşadınız takdirde siz ona bağlanırsınız o size değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir