Eşim Benimle Birlikte Olmuyor Ne Yapmalıyım?

Genellikle fiziksel birlikteliğin erkekler tarafından istendiği düşünülür; ama pek çok kadının, eşim neden benimle ilişkiye girmiyor sorusunun yanıtlarını internet üzerinde aradığını biliyor musunuz? Eşim benimle birlikte olmuyor diyen bir kadının, hemen sonrasında aklına gelen şey ise, eşim benimle birlikte olmuyor ne yapmalıyım? Aklınıza hemen eşinizin sizi aldattığı gelmesin… Bunun farklı nedenleri olabiliyor. İşte bu nedenlerden bazıları…

Eşim Benimle Birlikte Olmuyor Ne Yapmalıyım?
Eşim Neden Benimle İlişkiye Girmiyor?

■ Eşim benimle birlikte olmuyor diyorsanız, ilk aklınıza gelmesi gereken, eşinizin o gün yoğun olabileceği… Eşiniz o gün o kadar çok çalışmış, bütün işler önünde birikmiş olabilir ki, sizi özlediğini unutmuş; ya da sizin onu özlediğinizi tahmin edememiş olabilir. Bu gibi bir durumda, öncelikle anlayışlı olun ve sonrasında da, onu ne kadar özlediğinizi kendisine hatırlatın.

Eşimden Boşanmak İstemiyorum

■ Bazı erkekler, eşleri anne olduktan sonra, onlara baktıklarında hep çocuklarını hatırlayabilirler. Ve bu durum, bir anne ile birlikte olmanın çekici gelmediğini onlara düşündürebilir. Elbette çocuklarınızın annesisiniz, bu sizin için önemli bir sorumluluk; ama eşinize bunu çok fazla hissettirmemelisiniz. Yatak odasına çocukların girmesine izin vermeyin. Yatak odasında eşinizle çocuklardan konuşmayın. Çocukların, birlikte olacağınız zamanlarda sizi rahatsız edebilme olasılıklarını ortadan kaldırın.

■ Erkeklerin, kadınlar kadar duygusal olmadıklarını hatırlayın. Eşim benimle birlikte olmuyor, ama benim yanımda oyun oynamaktan; ya da maç izlemekten keyif alıyor diyorsanız, bu durumu onunla konuşun. Bunları da yapabileceğini, ama bazı gün; ya da zamanları sadece birbirinize ayıracağınızı belirterek, bu durum için bir kurallar zinciri belirleyin.

“Eski Sevgilimi Unutamıyorum Ne Yapmalıyım” Diyenlere Özel Tavsiyeler

■ Eşim neden benimle ilişkiye girmiyor diyorsanız, onunla ne zaman, ve nerde birlikte olmaya çalıştığınıza göz atmanız gerekebilir. Eşinizin monotonluktan hoşlanmayabileceğini düşünerek, onunla birlikte olmak için farklı zamanlarda, farklı ortamlar yaratmayı deneyebilirsiniz.

■ Eşinizin, birliktelik sırasında, hareketli tek taraf olması, onu sadece sıkmakla kalmaz, aynı zamanda da korkutur. Bu şekilde hem kendisini, hem de sizi mutlu etme sorumluluğunu tamamen ona vermiş olursunuz. İşte bu nedenle, birlikteyken ona, ne şekilde mutlu olacağını sorun ve sonrasında sorumluluğu biraz da siz alarak onu mutlu edin.

Sevgilim Bana Küfür Etti… Diyorsanız!

■ Eşinizin sizinle birlikte olmak istememesinin nedenleri arasında, kendi hakkındaki olumsuz düşünceleri de yer alabilir. O kendini çekici bulmuyordur, sizin de bulmadığınızı düşünebilir… Bu nedenle sizinle birlikte olmaktan kaçabilir. Bu noktada sorumluluk yine sizin olmakla birlikte, onu çekici bulduğunuzu göstermeniz gerekecektir.

■ Eğer bir erkek, çok fazla, bu amaca yönelik film izliyor, ya da buna yönlenmiş resimlere bakıyorsa, bu durum onun libidosunun düşmesine neden olabilir. Bu noktada bazı sorunlar yaşaması da kaçınılmaz olacağından, sizinle birlikte olmaktan kaçabilir.

Sevgilimin Evli Olduğunu Öğrendim Diyenler Dikkat!

■ Eşinizin günü yoğun geçmişse, sizinle birlikte olmaktansa uyumayı tercih edebilir. Bu duruma alınmaktansa, onunla sabah, ya da başka bir gün birlikte olmayı düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir