Sevgilimin Beni Aldatmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Bu korkuyu genellikle kadınlar yaşıyor olsalar da, erkekler de sevgilimin beni aldatmasından korkuyorum şeklinde bir güvensizlik içerisine zaman zaman düşebilirler. İlişkinin içerisine bir kere aldatma girerse, zaten o ilişki ya biter; ya da güvensizlikler üzerine kurulu olarak devam eder. Ancak eğer ortada aldatma gibi bir durum henüz yoksa da, sevgilimin beni aldatmaması için ne yapmalıyım diye çok düşünmemelisiniz. Bu düşünce sizin sadece anı yaşayamamanıza, mutluluğu kaçırmanıza neden olacaktır. Peki aldatılmamak için yapılması gerekenlerin bir listesi var mı? Aslında evet, var. siz, size verilen reçeteye uyun; sonrasında da kendinizi ve sevgilinizi rahat bırakın.

Sevgilimin Beni Aldatmaması İçin Ne Yapmalıyım?

■ Her şeyin öncesinde rahat olun ve kendinize güvenin. Sadece sevgilinizle ilgili şeyler yapmak değil, öncesinde yaptığınız ve yaparken mutlu olduğunuz şeyleri de yapmak, aldatılmamak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunu nasıl açıklayacağımızı merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Siz bazı şeyleri yaparken, örneğin arkadaşlarınızla zaman geçirirken, işinize odaklanır, tatillere giderken sizi tanıyan ve size aşık olan sevgiliniz, onunla birlikte başladıktan sonra her şeyden vazgeçen bir insanla beraber olunca, birlikte olmak istediği kişinin siz olmadığını düşünecek; aşık olduğu insanın siz olmadığınıza karar verecek ve arayış içerisinde olacaktır. İşte bu nedenle, onun tanıdığı siz, siz olmaktan çıkmayın.

■ Sevgilimin beni aldatmasından korkuyorum diyerek onun özgürlüğünü sınırlamaya, ona kurallar koymaya kalkmayın. Ne kadar size yakın olması için onu kısıtlarsanız, o kadar sizden uzak olmak ve kendi kararlarını kendi vermek isteyecektir. Ne demişler, keskin sirke küpüne zarar. Nasıl ki sizin varsa, onun da sizden önce olan ve kendine ait bir hayatı var. Bırakın istediği gibi yaşasın.

■ Erkeklerin bazılarının egosu yüksektir. Bunu kötü bir amaçla yazmadık. Egosu yüksek olan kadınlar da vardır. Bu insanlar, sürekli olarak, birlikte oldukları kişi tarafından beğenildiklerini ve istendiklerini bilmek isterler. Bunu ona hissettirin. Yoksa, sırf bu nedenle sizi aldatabilirler; kendilerini beğenen ve kendilerinden hoşlanan bir başka insanla… Onunla ilgili hayaller kurduğunuzu, onu hala ilk günkü gibi arzuladığınızı, istediğinizi ona mutlaka hatırlatın.

■ Biraz önce onu kısıtlamamanız gerektiğinden bahsettik. Buna yalnız kalma ihtiyacı da dahil. Yani, herhangi bir program ya da işi olmadığını; ama neden sizinle olmadığını düşünüp, bu düşüncenizi de ona yansıtmayın. Bırakın kendiyle başbaşa kalacağı zamanları da olsunç

■ İnsanların büyük bir çoğunluğu, birine kızar, kızgınlığını bir başkasından çıkartır. Siz bu hatayı yapmayın. Öncelikle ne hissettiğinizin farkına varın. Sonra da bu hissinizin nedenlerini bulun. Eğer sevgilinizle alakalı değilse, kesinlikle duygularınızı ona yansıtmayın; özellikle de olumsuz duygularınızı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir