Aldatıldığımı Nasıl Anlarım?

Her insan hayatında aldatılmaktan zaman zaman korkar. Ancak eğer karşıdaki insanın bu anlamda bir suçu yoksa, sadece onu huzursuz eder; ya da ilişkimizde mutsuz olur; gerçekliği olmayan bir korku ile anı yaşamaktan uzak kalırız. Peki diyelim ki aldatıldığımı hissediyorum dediniz. Aldatıldığımızın 10 işareti ile durumu netleştirmek istemez misiniz? Sizlere yazımızın ilerleyen bölümlerinde, aldatıldığımı nasıl anlarım sorusunun yanıtlarını aktaracağız.

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım?

■ Aldatıldığımızın 10 işaretinden ilki, aldatan insanın davranışları ile alakalı. Örneğin aldatan kişinin yeni yeni hobileri ortaya çıkmaya başlar, ya da daha önce hiç sergilemediği hareketleri sergileyebilir.

■ Size daha önce hiç hediye almıyorken, bir anda sizi hediyelere boğmaya başlar. Bu bazen vicdanını rahatlatmaya çalışmak, bazen de durumu hissettirmemek adına yapılan bir harekettir.

■ Aldatıldığımı hissediyorum diyorsanız, kavgalarınızı da gözden geçirin. Aldatan insan hiç yoktan yere kavgalar çıkartmaya başlar. Bunun sebebi, bir bahane ile sizden uzaklaşıp, o kişi ile daha çok zaman geçirebilmektir.

■ Bazen de bahaneleri daha az konuşmak ya da zaman geçirmek adına direk oluşturur. Örneğin, bir bakarsınız, daha önce yapılmayan toplantılar yapılmaya başlar. Bir bakarsınız, hasta olur ve sinemaya gelemez. Bir bakmışsınız ağzında aft çıkmış; ağrıdığı için konuşamıyor…

■ Uykusu sırasında çok sık kabus görür. Ve bu kabusların içerisinde hiç tanımadığınız insanların isimlerini duyabilirsiniz. Tüm bu sayıklama ve kabusların sebebi, iki arada bir derede kalması ve huzursuz olmasından dolayıdır.

■ Her zaman duygusal filmler izleyen sevgiliniz ya da eşiniz bir anda romantik komediye merak sarabilir. Bu aslında zevklerini, diğer kişiye uydurmaya çalışmasından ya da ona alışmak istemesinden kaynaklıdır.

■ Her zamankinden daha çok bakım yapmaya başlar ve bunun için tabi ki daha çok zaman ayırır. Daha fazla alışveriş yapar, stilini bile değiştirebilir. Tek amaç, o kişinin gözüne hoş görünmek…

■ Konuşmalarında sizi birileri ile karşılaştırmaya başlar. Aslında kıyaslandığınız kişi, sizi aldattığı kişiye benziyordur ve içinden, öyle olsan seni aldatmazdım şeklinde, kendisi ile savaşıyor ve kendini haklı çıkartmaya çalışıyordur.

■ Ona kendisi ile ilgili sorular sormanız onu rahatsız eder. Nerdesin diye sorduğunuzda, siz normal şekilde sormuş dahi olsanız, bir şeylerden şüphelendiğinizi hisseder. Bir de olduğu yer diğer kişinin yanı ise bunu size zaten anlatamaz. Böyle olunca da sizi, sorunuz için suçlar.

■ Aldatıldığımızın 10 işaretinden sonuncusu ise hiç bir eleştiriyi kabul etmiyor olmasıdır. Sizin düşünceniz onun için hem önemli değildir; hem de yarası olan gocunur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir