Eski Sevgilim Mesaj Attı Ne Yapmalıyım?

Ah bu eski sevgililer, önce unutmak için çabalar dururuz; o zaman herhangi bir adım atmaz; sonrasında da bize, eski sevgilim mesaj attı cümlesini kurdururlar. Hiç gelmese o mesaj, aslında her şey yoluna girecektir; ama şimdi yeniden geçmişe dalma zamanı gelmiştir. Aklımızı, eski sevgilim mesaj attı ne yapmalıyım, eski sevgilim mesaj attı nasıl davranmalıyım gibi soruların karıştırma zamanıdır. Aslında yapacağınız şey her ne olursa olsun, bir sonraki adımın başlangıç noktasıdır. Bu anlamda önemlidir. O halde, eski sevgilim mesaj attı diyorsanız, acele etmeden önce derin bir nefes alıp düşünmelisiniz…

Eski Sevgilim Mesaj Attı Nasıl Davranmalıyım?
Eski Sevgilim Mesaj Attı Ne Yapmalıyım?

■ O size mesaj atmış olabilir. Bu, ona hemen cevap vermeniz gerektiği anlamını taşımaz. Hatta hemen cevap vermemeli, önce biraz düşünmelisiniz. Ne hissediyorsunuz? Gerçekten cevap vermek istiyor musunuz? Eğer ona hemen mesaj atarsanız, hala öncelikleriniz arasında yer aldığını, yani sizin onu hala unutamadığınızı düşünecektir.

■ Neden size mesaj attığını sorgulayın. Sadece sıkıldığı için mesaj atan bir eski sevgiliyi muhtemelen geri istemezsiniz. Sizden sonra biriyle çıkmaya başlayıp da ayrıldı diye size geri yazıyor; yani sizi yedek parça gibi görüyorsa, muhtemelen onu yine istemezsiniz. Sizin değerinizi yeni anlamış gibi, kendisini anlayacak biriyle konuşmaya ihtiyacı var diye yazdığında da onu geri istememelisiniz. Unutmayın; sizin ne zor zamanlarınız oldu; ama o yanınızda yoktu… Eski sevgilim mesaj attı dediğinizde ona cevap yazmanız için tek mantıklı şey, sizi gerçekten özlemiş olması olmalı. Bunu anlamak için küçük bir araştırma yapın. Ortak arkadaşınız yoksa ona sorular sormaktan başka şansınız yok. Ama hemen muhabbet içerisine girmektense, önce mesafeli davranın.

■ Eski sevgili dediğiniz insan, sizin ayrıldığınız insan. Bu nedenle, önce neden ayrıldığınızı sorgulayın. Güzel bir şey yaşadığınız için değil; yaşadığınız kötü şeyler için ayrıldınız. Onları hatırlayın. Şimdi size mesaj attı ve birbirinizi özlemiş olduğunuz için her şeyi unutabilirsiniz; hatta o size, değiştiğini göstermeye çalışabilir. Ama huylu huyundan kolay kolay vazgeçmez. Ve özleminiz geçtiğinde ilişkiniz yeniden bitebilir. Bunların hepsini hatırlayıp, ne istediğinize ona göre karar verin.

■ Ayrılırken muhtemelen yarım kalmış cümleleriniz vardı ve ikinizin de kendinizi haklı hissettiği durumlar. Bu gibi şeyler bir anda düzelmez ve aslına bakarsanız konular da kolay kolay kapanmaz. Bu nedenle, onun, sen haklıydın; ben haksızdım gibi şeyler söylemesinden medet ummak yerine, konu gerçekten önemli ise ayrılık kararınızın arkasında durmayı tercih edin.

■ Artık onu unuttuysanız, onsuz da yaşamayı başarabiliyorsanız, ona duygusal anlamda ihtiyacınız yoksa, eski sevgilim bana mesaj attı diye sevinçten havalara uçmayın; belki de sadece öylesine bir selam mesajı idi. Bu nedenle, kafanızı çok fazla karıştırmamaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir