Sevgilimin Evli Olduğunu Öğrendim Diyenler Dikkat!

Bu yazımızda sizlere, son zamanlarda pek çok kişinin başına gelen bir durum ile ilgili kısa bilgiler aktarmak istedim. “Sevgilimin evli olduğunu öğrendim…” Pek çok kişi günümüzde bu yanılgıya düşmekte. Bu noktada, bu durumun neden, ve nasıl kısmını düşünmemiz gerekiyor. Bu durum, ya aşkından kör olmuş bir kadının hiç bir şey görememesi, ya da, evli olan erkeğin, yalan söylemekte ustalaşması ile alakalı.
Peki sevgilimin evli olduğunu öğrendim diyen kişiler bunu genellikle hangi ortamlarda yaşar? Çağımızın en sık kullanılan aracı olan internet ortamında mesela. Masa başı işlerde çalışan kişiler; ya da telefonunda Facebook gibi sosyal medya araçları yüklü olan erkekler için yeni bayanlarla tanışmak aslında hiç de zor değil. Akşam eve gittiğinde, telefonundan Facebook’u silmek, ya da bilgisayarı açmamak, eşine durumu sezdirmemesi için yeterli davranışlar.
İşte bu noktada, “Sevgilimin evli olduğunu nasıl anlarım?” sorusu geliyor aklımıza. En temel nokta: hiç ummadığı anlarda onu aramak belki de. Eğer telefonuna cevap veremiyorsa, ya da hiç ulaşılmıyorsa, ya da size, nedenli nedensiz aramanız dolayısı ile kızıyorsa, kesinlikle bu işte vardır bir problem. Bir erkek neden arkadaşları, ya da ailesinin yanında sizinle konuşmasın? Yanında konuşamayacağı tek kişi eşi olabilir… İstisnalar ise kaideyi bozmaz, durumu farklı olanlar bulunabilir. Genel olarak yazıyorum bunları.
Diyelim ki bunu yapamadınız, ve sevgilimin evli olduğunu öğrendim dediğiniz zaman, ilişkinizin başlamasından bir kaç sene sonra gerçekleşti. Yok artık. Bir kaç ay bile fazla. Eğer ilginiz sevgilinizde yoğunlaşmışsa, bunu anlamak için maksimum zamanınız iki ya da üç ay olmalı. Bilemediniz altı ay olsun, iş gereği başka şehirlere giden biri ile görüştüğünüzü düşünelim…
Sevgiliniz çok güvendiğiniz bir insan da olsa, davranışlarını bir bütün olarak ele almalısınız. Eğer size şüpheli davranışlar sergiliyorsa, durumu biraz sorgulamalısınız. Çünkü bilmelisiniz ki, sizin için eşinden ayrılmayacak. Bunu yapan insan sayısı çok nadir. Diyelim ki sizin için eşinden ayrıldı. Başkası için de sizden ayrılmayacağının garantisini verebilir misiniz? Bu durumu hep şuna benzetirim: Çok usta şoförler dahi, karşıdan gelen araç tarafından yapılan br hata nedeniyle trafik kazası geçirebilir, ve hayatını kaybedebilir. Eşiniz de sizi çok seviyor olabilir, ama ya yeni tanıştığı kadın ya da erkek onu bir şekilde kandırırsa? Siz ondan çok daha üstün olabilirsiniz; ama bazı şeylerin değeri kaybedilince anlaşılır. Eşi ile arasını sizin için bozan bir insandan hayır beklememelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir