Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri

Her kız çocuğu, 4-5 yaşına geldikten sonra gelinliklerle ve gelinlerle ilgilenmeye başlar ve oyuncakları bebeklerdir. Bundan dolayıdır ki evlenmeye ve anneliğe daha o yaşlarda meyillidir. Ancak aynı durum her erkek için söz konusu olmayabilir ve kızlar, birlikte oldukları erkekler dolayısı ile hayal kırıklığına uğrayabilirler. Bu yanılgıya düşmemek adına sizlere uzak durulması gereken erkek tipleri, uzak durulması gereken erkek modelleri ve uzak durulması gereken erkeklerden söz etmek istedik.

Uzak Durulması Gereken Erkek Modelleri
Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri
Uzak Durulması Gereken Erkekler

■ Sürekli olarak annesini savunan, annesi olmadan adım atamayan, her şeyi annesine soran erkekler, uzak durulması gereken erkek tipleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Tabi ki herkesin annesi vardır, değerlidir, önemlidir. Ancak, evlendikten sonraki aile, eş ile kurulmuş olan ailedir. Kadınlar kayınvalidelerine sevgili ve saygılı davranmalı; anne olarak eşlerinin annesini de benimsemelidir. Ancak erkek, annesi ve eşi arasındaki dengeyi kurabilmeli, ikisi arasındaki soruna karışmamalı, eşini annesine ezdirmemelidir.

■ Uzak durulması gereken erkek modelleri arasında çocuk ruhlu erkekler de yer almaktadır. Bu erkeklerin bu şekilde davranması aslında başlangıçta iyi gibidir. Ama zaman geçtikçe, büyüdüğünü göremediğiniz bu adam, maddi anlamda çok savurgan olur. Eğer ilişkiniz evliliğe giderse, aile bütçesi anlamında büyük sorunlarla karşılaşırsınız. Hele bir de çalışıyorsanız, eşiniz tarafından sömürülme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

■ Uzak durulması gereken erkekler arasında kıskanç olanlar da yer almaktadır. Kıskançlık, dozunda olduğu müddetçe iyidir. Kıskanmayan bir erkeğin sevmediğini ve sizi umursamadığını düşünebilirsiniz. Ama, attığınız adımın hesabını soran bir adam ile de bir ömrü paylaşma ihtimaliniz oldukça zordur; bir yerde takılırsınız. Eğer özgürlüğünüzü seviyorsanız, bir kere daha düşünün.

■ Çapkın olduğunu bildiğiniz bir erkekten de uzak durmalısınız. Onunla evlenirseniz ve işlerinin yoğunluğu dolayısı ile sizinle ilgilenemezse dahi, siz içinizde bir şüphe ile dolaşırsınız. Güven eksikliği sizin mutluluğunuzdan çok şey götürür.

■ Size karşı olan tavırlarını gözden geçirin. Sadece fiziksel değil, duygusal şiddet de vardır. Bir erkek size sürekli olarak bağırıyor, bir şeyler için baskı yapıyor, sinirli tavırlar sergiliyorsa, uzak durulması gereken erkek tipleri arasında o da yer almaktadır.

■ Kötü alışkanlıkları bulunanlar, şüpheci ve takıntılı olanlar, umursamaz olmakla birlikte işine aşırı düşkün olanlar da uzak durulması gereken erkek tipleri arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir