Bir Güçlü Erkekle Olmak…

Sizlere daha önce, erkeklerin güçlü kadınlardan çok da hoşlanmadığından söz etmiştik. Ancak bir kadın, güçlü erkek arkadaşı ya da eşi olmasını çok ister. İstemelidir; çünkü güçlü erkeklerin özellikleri, her kadının ihtiyacı olduğu türdendir. Güçlü kadın kendi kendine yeter, güçlü erkek ise hem kendine, hem de birlikte olduğu kadına yetebilir. Peki güçlü erkekler kadınlara ne gibi avantajlar sağlar? Hayatımızda güçlü erkek olursa biz ne gibi kazanımlar elde edebiliriz?

■ Biz kadınlar olarak, samanlığın seyran olabileceğine inanan varlıklarız; hele ki iki gönül bir olursa… Bu nedenle hayatımızda hep ruh eşimizi ararız. Bizim gibi olursa mutlu olacağımızı düşünürüz. Ama bizim gibi biri hayatımızda olacaksa, neden hayatımıza birini alıyoruz ki? Ne demişler? Kavgalar bile zaman zaman ilişkilerin tadı – tuzudur. Bu nedenle, monotonluk bizim için sıkıcı olacaktır. İşte bundan dolayı farklı insanlarla birlikte olmayı düşünmeliyiz ki farklıdan kastımız, bir güçlü erkek karakteri… Yeri geldiğinde size meydan okuyabilecek. Bu adam sizin kendinizi geliştirmenizi sağlayacak…

■ Güçlü erkeklerin özellikleri, kadınların zayıf yönlerini dengeler. Tıpkı bir erkeğin zayıf yönlerini de bir güçlü kadının dengeleyebileceği gibi… İşte bu nedenle, zor zamanlarınızda birbirinizi destekleyebileceğiniz güçlü erkeklerden birini dahil etmelisiniz hayatınıza. Tam bitti dediğiniz anda size ilham verebilmeli ve sizi ayakta tutabilmeli…

■ Güçlü erkeklerin özelliklerinden bir diğeri de dürüst olmalarıdır. Bir ilişkide sevgi ve aşktan çok dostluk gelir. Güven ise her şeyden önemlidir. Güveneceğiniz adam dürüst olmalıdır. Size en zor zamanlarınızda, bazen acı da olsa doğruları söyler. Siz onun her an yanınızda olacağından eminsinizdir.

■ Güçlü erkekler, birlikte oldukları kadınların zor zamanlarında hep yanlarında olurlar. Kendinizi toparlamak için bazen bir sözleri, bazen ise sadece yanınızda olmaları bile yeter size.

■ Güçlü erkekler, güçlü kadınlarla birlikte olurlar ve kompleksli değildirler. Bu nedenle sizi kısıtlamak yerine, farkında olmadığınız yeteneklerinizi size fark ettirir, sizi o alanda kendinizi geliştirmeniz için desteklerler. Belki her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır, ama başarılı kadınların arkasında da bir güçlü erkek vardır.

■ Bazen zihnimiz tembelleşir ve olduğumuzdan memnun kalmaya başlarız. Ancak güçlü erkekler kadınların daha iyi olmasını ister. Sürekli onları planlarında ve hedeflerinde desteklerler. Evinizde oturup çocuğunuza bakarken, dışarıda güzel kadınlara bakan bir erkek mi istersiniz; yoksa birlikte çalışıp sosyalleşebildiğiniz, kendinize yetebildiğiniz bir hayatı sürebilmek mi?

■ Güçlü erkek, eğer sizin kendisine kırılmayacağınızdan emin olursa ve siz de ona inanıp güvenirseniz, hatalarınızı yüzünüze söyler. Telafi etmenize yardımcı olur. Başkalarından öğrenmemiş olursunuz. Bu sizi mutlu eder. Komplekse girmezsiniz. Hatalar bizler içindir, telafi edebildiğimiz sürece…

■ Birbirinizden sürekli bir şeyler öğrenir, daha doğru ve iyi olanı düşünmek için birbirinizi yüreklendirirsiniz. Böylece ikiniz de hep bir adım daha ileri gidersiniz. Birlikte daha ileri…

■ Sadece siz söylüyorsunuz diye, bir şeylere kafa sallamaz. Yanlış olan şeyi nedenleri ile birlikte açıklar. Siz de olaylara daha objektif gözle bakabilir hale gelirsiniz.

■ Bir güçlü erkek, bir kadının her söylediğini hemen kabul etmediği için, kadın da kendini daha kolay savunmaya başlar. Savunma beceriniz geliştikçe, neleri savunduğunuzu ve nelere inandığınızı daha gerçek şekilde görebilirsiniz.

■ Kendi fikirlerinizi açıklamanızı olanaklı hale getirir. Kendi görüşlerinizi savunmaya başladıkça fikirlerinizin neler olduğunu siz de kendi kendinize görebilir hale gelirsiniz.

■ Toplum tarafından kalıplaşmış düşüncelerden kendinizi arındırırsınız. Bu sayede farkındalığınız artmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir