Bir Erkek Hoşlandığını Nasıl Belli Eder?

Her kadın, karşısındaki erkekten bir sinyal almak ister; hoşlanıyor mu hoşlanmıyor mu öğrenmek ister ki ona göre davranabilsin; ona göre tavır alabilsin. Ancak hoşlanan erkek davranışlarını her kadın bilmeyebilir. Sizlere ilerleyen bölümlerde, bir erkek hoşlandığını nasıl belli eder ve bir erkek hoşlanıyorsa nasıl davranır sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Belki hoşlanan erkek davranışlarını öğrendikten sonra, aynı davranışları size, hiç ummadığınız kişilerin dahi sergilediğini fark edebilirsiniz.

Bir Erkek Hoşlandığını Nasıl Belli Eder?
Bir Erkek Hoşlanıyorsa Nasıl Davranır?

■ Sizinle konuşurken, size, ailenizle, sevdiğiniz şeylerle, işinizle ilgili sorular soruyor; günlük planlarınızı öğrenmeye çalışıyorsa, sizin hakkınızda bilgi toplamaya çalışan bu erkek muhtemelen sizden hoşlanıyordur. Sadece sizden edindiği bilgilerle de kalmaz; çevrenizden de sizin hakkınızda bilgi almaya çalışır.

■ Hoşlanan erkek davranışlarından bir diğeri de biraz beden dilidir. Karşılıklı oturup konuştuğunuz sırada, öne doğru eğilip, sizin söylediklerinizi dinlemiyormuş gibi davranıyor ve dudaklarınızı okumaya çalışır gibi bir izlenim veriyorsa, muhtemelen sizden hoşlanıyordur.

■ Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın bir diğer yolu da: Hoşlanan bir erkeğin yüzünde gerçek bir tebessüm mutlaka vardır. Zaten somurtmasını bekleyemezsiniz. Ancak bununla birlikte, eğer duygularını size ifade etmekte zorlanıyorsa, stresin yaratmış olduğu gerginlik de göze çarpacaktır. Çene ve boynuna bakın. Bu kaslarda gerginlik görünümü ciddi anlamda göze çarpar.

■ Hoşlanan bir erkek size çaktırmadan dokunmaya çalışır. Ama aynı zamanda da arkadaşınız olduğu için, bunu yanlışlıkla yaptığı izlenimini verir. Eğer, hoşlanıp hoşlanmadığını düşündüğünüz erkeğin omzunuza ya da kolunuza yanlışlıkla dokunma eylemi söz konusu ise durum ortadadır.

■ Bakışlar da hoşlanan erkeğin kendini ele vermesine neden olur. Normal şartlarda iki insan birbirine bakar, göz teması kurar; ama hoşlanan bir erkeğin bakışları, normal bir göz temasından daha uzun süreli olur. Bununla birlikte, sizi baştan aşağı süzer. Bakarken de gözlerini kısıp, keskin ve çapkın bir bakış atıyor izlenimi yaratmaya çalışır.

■ Hoşlanan erkek davranışlarından bir diğeri de istemsizce ve aslında bize göre anlamsız davranışlar sergilemektir. Örneğin, saçlarıyla oynar ve bu davranışın, kadınlara hoş geleceğini düşünürler. Bunun yanında ellerini kollarını nereye koyacaklarını bilemezler. Böyle bir davranış seziyorsanız sizden hoşlanıyor demektir.

■ Hoşlanan erkek mutlaka bunu belli edecek bir takım iltifatlarda bulunur. Sizden hoşlandığını belli etmemeye çalışsa da,hoşlandığı şey her ne ise bunu size bir şekilde söyleyecektir.

■ Erkekler, kadınların, espirili ve hoş sohbet erkeklerden etkilendiğini bilir. Bu nedenle, bir kadını anlattıkları ile etkilemek konusunda bir zaman sonra ustalaşırlar. Eğer sizden hoşlanıyorsa mutlaka espiri de yapacak ve sohbeti ile sizi etkilemeye çalışacaktır.

■ Hoşlanan erkek davranışlarından bir diğeri de, anlattıklarınızı aklına kazımasıdır. Hoşlandığınız şeyleri siz anlattıkça o aklına yazar. Sonrasında sürpriz yapmak istediğinde de bu bilgileri kullanır. Siz bile anlattığınızı unutmuş olabilirsiniz; ama o unutmayacak ve bu şekilde de zaten sizi etkilemeyi başaracaktır.

■ Sizi bir yere davet ediyorsa, hatta bunun için size zaman zaman baskı oluşturuyorsa da sizinle vakit geçirmek istiyor demektir. Ve emin olun, hoşlanmayan bir erkeğin böyle bir isteği olamaz, bu anlamda karşısındakine bir baskı uygulamaz. Bu nedenle davetler başladı ise vardır bir şeyler diyebilirsiniz.

■ Eğer sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamaya çalıştığınız kişinin içe dönük olduğunu biliyorsanız ve sizinle birlikte arkadaşlarının yanında sessiz kalıyor ve konuşamıyorsa, bu da hoşlandığının bir işaretidir.

■ Telefonunuza sürekli mesaj atıyorsa, amacı sizinle iletişim kurmaktır. Bunun için can atan bir erkeğin sizden hoşlanmama ihtimali yoktur. Ve kısa zaman içerisinde ondan size bir itiraf gelecektir. Bekleyin ve görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir