Erkeklere Romantik Gelen Davranışlar

Eğer sevgilinizin; ya da eşinizin romantik bir erkek olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında her erkek romantiktir. Ancak sorun, bizim, erkeklere romantik gelen davranışların neler olduğunu bilmememizden kaynaklanır. Erkeklere yapılabilecek romantik süprizlerden sizlere söz edeceğiz. Ve siz de bu bilgilere göre hareket ederseniz, onun aslında ne kadar romantik bir erkek olduğunu görebileceksiniz. O halde hemen, erkeklere romantik gelen davranışlar hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

Erkeklere Romantik Gelen Davranışlar

■ Bize göre romantizm, mum ışığında edilen bir dans olabilir; ama erkeklere yapılabilecek romantik süprizler arasında, bir şeyleri tamir etmek ilk sırada yer almaktadır. İlginç geldi değil mi? İşte bu nedenle onların romantik olmadıklarını düşünüyoruz; çünkü onların romantiklik anlayışından haberimiz yok. Bir ampul patladığında eşinizin eve gelip, ampulü değiştirmesini bekliyorsunuz değil mi? Çünkü bu tür tamir işleri erkeklere ait. Ama eğer ampulü siz değiştirirseniz ve eve geldiğinde ona, yaptığınız bu sürprizden yana bilgi verirseniz, oldukça mutlu olacak. Romantizm mi yoksa yapılacak bir işten kurtulma mı? Adına ne derseniz deyin, ama yapmanız gereken şeylerin ilki bu.

■ Erkeklere yapılabilecek romantik süprizlerden bir diğeri de, kendinizle birlikte ona da içecek siparişinde bulunmak… Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyiz. Şöyle ki: Diyelim ki bir cafede buluşacaksınız ve siz ondan önce gittiniz. Garson gelip ne alırsınız diye sordu. Vereceğiniz cevap, birini bekliyorum olmamalı. İkiniz için de bir içecek siparişi verebilirsiniz; sevgiliniz geldiğinde içeceği hazır olmalı. İşte bu ona romantik gelen şeylerden bir diğeri. Ama adama, sade kahve içtiği halde şekerli kahve sipariş ederseniz, elbette mutlu olmayacaktır. Zevkini biliyor olmanız önemli.

■ Mustafa Sandal’ın çıkış şarkısını hatırlıyor musunuz? Bu kız beni görmeli, bana kazak örmeli, yalnız beni sevmeli artık… İşte erkeklere romantik gelen davranışlardan bir diğeri de bu… Sadece onun için bir şeyler yapıyor olmanız. Kazak örmek gibi. Hiç öyle becerileriniz yok mu? Neye karşı yetenekliyseniz onu yapın, ama siz yapın. Çok para verip almak değil, emek harcayarak yapmak onların romantik anlayışına uygun. Ne demişler? Az veren candan… Hazır yılbaşı, sevgililer günü ve belki bizim bilmediğimiz bir doğum günü yaklaşırken, yapabileceklerinizi düşünmenin tam zamanı.

■ Bize göre, bir şey alınacaksa onu erkek almalı… Ama erkeklere göre durum bundan biraz daha farklı. Örneğin: Diyelim ki sizi evine, yemeğe çağırdı; ya da siz bir yere giderken onun işyerinin önünden geçiyordunuz… Orda sevgilinizin olduğunu bilerek geçip gitmek olmaz değil mi? Geçerken uğramak da lazım. Ama bu sırada onun sevdiği bir şeyi de alıp götürürseniz mutlu olacaktır. Bu, sizin onu düşündüğünüzün işaretlerinden bir diğeridir ve ona romantik gelir. Tabi tatlı sevmeyen erkek de oldukça azdır.

■ Peki ya erkeklere alınabilecek romantik hediyeler yok mu? Var tabi ki. Ama bu noktada, onun romantikliği kadar sizin yaratıcılığınız da önemli. Nasıl yani? Onun size armağan ettiği şarkılar, söylediği güzel sözler var ya hani hoşunuza giden… İşte bunları unutmadığınızı gösteren bir hediyeye ne dersiniz? Örneğin bir tablo üzerine bunları yazdırabilirsiniz; ya da bir yastığın… Ya da bir T-shirt yaptırabilirsiniz… Neden olmasın değil mi? Sadece onda olan bir T-shirt; hem de aslında üzerinde kendi imzasını, size söylediği güzel sözleri taşıyan… Kim bilir, belki biz de pek yaratıcı değilizdir.

■ Ona, kendisi için güzel bir gece hazırlayarak sürpriz yapın. Gece dediysek, aklınıza kötü bir şey gelmesin. Önce sıradan bir akşam yemeği; sonrasında da, sürprizin başlangıç noktası: Belki bir maç, belki bir konser… Ya da sevdiği her ne varsa. Sonrasını ise ona bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir