Aynı Anda İki Kişi Sevilebilir Mi?

Aynı anda iki kişiyi sevmek, hepimizin çelişki içerisinde kaldığı, olur mu – olmaz mı yanılgısına düştüğü bir durum. Gerçekten aynı anda iki kişiye aşık olunur mu, aynı anda iki kişi sevilebilir mi? Bu sorunun yanıtlarını gözden geçireceğiz. Evet, aynı anda iki kişiyi sevmek mümkündür. Eğer birlikte olduğunuz kişi ile aranızda bir sorun yoksa, ikinci kişiyi aklınızdan ve hayatınızdan çıkartmak sizin için zor olmayacaktır. Ama eğer birlikte olduğunuz kişi ile sorunlarınız varsa, ikinci kişi, hayatınızda değişimlere neden olabilir. Bunu anlamak için kendinize sormanız ve doğru cevaplamanız gereken bazı sorular var. Hemen bunları gözden geçirelim.

Aynı Anda İki Kişiye Aşık Olunur Mu?
Aynı Anda İki Kişi Sevilebilir Mi?

■ Sevgilimle / Eşimle Mutlu Muyum? Bu sorunun yanıtı “Evet” ise telaşa kapılmayın. Birilerinden hoşlanmak bizim doğamızda zaten mevcut. Bu sorunu aşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, flört enerjinizi kontrol etmek ve daha fazlasını birlikte olduğunuz kişiye yönlendirmek. Geçirdiğiniz zamanlar içerisindeki romantik anların miktarını da arttırdığınızda, her şey kendiliğinden çözüme kavuşacaktır. Ama eğer onunla mutlu değilseniz, bu, duygularınızın değişmeye başladığını gösterir. İsterseniz yine de kontrol altına alabilirsiniz. Bu anlamda ilk olarak neden mutsuz olduğunuzu düşünün. Sonra da sizin mutlu olmanızı nelerin engellediğini… Kendinize verdiğiniz cevaplar doğrultusunda, sorunları çözmek isterseniz, çözüme odaklanın. Aksi halde birlikte olduğunuz kişiyi aldatmaktan vazgeçin ve ilişkinizi noktalayın.

■ Eşimle / Sevgilimle Fiziksel Olarak Birlikteyken Mutlu Oluyor Muyum? Evet, onunla gerçekten özel zamanlarınızda mutluysanız ve bu birliktelikleri sık sık gerçekleştiriyorsanız, ama aynı anda iki kişiyi sevmek gibi bir durumla da karşı karşıya iseniz, onunla sadece fiziksel olarak birlikteliğe odaklanmışsınız ve duygusal anlamda bir takım eksikleriniz var demektir. Birlikte geçirdiğiniz zamanların süresini arttırıp, ortak ilgi alanları bularak sorununuzu çözebilir; ikinci kişiyi hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Ama eğer siz fiziksel anlamda çok fazla birlikte olmuyorsanız; fakat bunun dışında eşinizle ya da sevgilinizle her şey iyi gidiyorsa, sadece sizi fiziksel anlamda bir başkasının tatmin edebileceğini düşünüyorsanız, durun! Derin bir nefes alın ve hiç bir şeyin garantisi olmadığını düşünüp, birlikte olduğunuz kişiyi kaybetmek adına acele etmeyin.

■ Bir Başkası İçin Sevgilimi / Eşimi Kaybetmeye Hazır Mıyım? Eğer bu sorunun yanıtı sizin için hayır ise o halde duygularınızı kontrol etmenin zamanı gelmiş demektir. Bir başkası ile birlikte olarak ilişkinizi riske atmamalısınız. Ama yok, eğer yeni birisi için birlikte olduğunuz kişiden vazgeçebiliyorsanız, o zaman ilişkinizi bitirmenin zamanı gelmiş demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir