Yılbaşında Sevgiliye Ne Hediye Alınır?

Yaklaşan 2018 için herkesin aklında şöyle bir soru var. Yılbaşında sevgiliye ne hediye alınır? Biz de bu sorunun yanıtları arasında yer alan, yılbaşında sevgiliye alınabilecek hediyeler ile ilgili sizlere fikirler vermek istedik. Yılbaşında sevgiliye hediye alternatifleri ile hem onu düşündüğünüzü gösterebilir; hem de ilişkinizin temellerini sağlamlaştırabilirsiniz. Hediye, baktıkça hatırlanan; hatırlandıkça unutulmayandır. Hediye almak için öyle çok pahalı şeylere yönelmenize de gerek yok; ne demişler: Az veren candan… Hadi gelin şimdi alternatiflerimizi gözden geçirelim:

Yılbaşında Sevgiliye Ne Hediye Alınır?

■ Eğer ikiniz de seyahat etmeyi seviyorsanız, bir hafta sonu kaçamağı için bilet alabilirsiniz. Hatta bu, günübirlik bir tur dahi olabilir. Hele havaların güzel gittiği Akdeniz şehirlerinden birindeyseniz doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

■ Yılbaşında sevgiliye alınabilecek hediyelerden bir diğeri de fotoğraf makinesidir. Hem de birlikte güzel anılar biriktirebilirsiniz. Ama eğer sevgilinizin elinde bir kaç kameralı, teknoloji harikası bir akıllı telefon varsa, bu alternatifi elemelisiniz.

■ Yılbaşında sevgiliye hediye alternatiflerinden bir diğeri de çikolata sepeti hazırlamaktır. Bunu özellikle, çikolatayı çok seven bir sevgiliniz varsa değerlendirin; ama kalıcı olmadığını unutmayın; sepeti hariç…

■ Sevdiği bir sanatçının konseri ya da bir derbi maç biletini de sevgilinize hediye edebilirsiniz. Bu da tek günlük, hatta bir kaç saatlik bir hediyedir; ama en azından anı olarak hafızalarda kalacaktır.

■ Eğer saat kullanmayı seviyorsa, saate bakmak için telefonu tercih etmiyorsa, ya da sürekli bilgisayar başında değilse, ona bir saat hediye edebilirsiniz. Hem de saat kalıcı bir hediyedir. Ayrıca, gün içerisinde pek çok kez saate bakılır ve muhtemelen her baktığında sizi hatırlayacaktır.

■ Yılbaşında sevgiliye hediye fikirlerinden bir diğeri de eldivendir. Kırmızı bir eldiven seçmelisiniz. Ama bunun da sezonluk olduğunu unutmayın. Yılbaşının kış mevsimine denk gelmesi eldivenin alınması için uygundur; yaz aylarında olsa size mayo önerisinde de bulunabilirdik elbette… Alacağınız eldiven ile siz ellerini tutmasanız da ısınacaktır değerli sevgilinizin elleri.

■ İkinizin en sevdiğiniz resimleri bastırabilir ve bir fotoğraf çerçevesi; ya da mandallı fotoğraf asma ipi ile birlikte ona armağan edebilirsiniz. Artık en sevdiğiniz resminiz sürekli gözünün önünde olacaktır.

■ Onun için; ya da ikiniz için anlamlı olan bir kolye, bir bileklik, ya da bir yüzüğü de yılbaşında sevgiliye alınabilecek hediyeler arasına ekleyebilirsiniz.

■ Sevdiği kokulardan oluşan renkli mumlar alabilirsiniz. Bunları odasında kullanır ve sürekli zaman geçirdiği ortamda her aldığı nefes ile sizi içine doldurur.

■ Bir konu belirleyip, o konuda fotoğraflar toplayarak, o fotoğraflarla bir masa takvimi oluşturabilir ve sevgilinize bunu hediye edebilirsiniz.

■ Sizin için özel bir anlamı olan bir ressam, şair ya da yazarın bir eserini ona armağan edebilirsiniz. Yalnız, eğer sanatla arası iyi değilse, kitap okumayı ya da şiiri sevmiyorsa bu seçim sizin için hatadan başka bir şey olmayacaktır.

■ Eğer takip ettiği bir dergi varsa, o derginin yıllık aboneliğini alarak sevgilinize hediye edebilirsiniz.

■ Eğer sevgiliniz yemek ya da pasta yapmayı seviyorsa, ona bir yemek kitabı hediye edebilirsiniz. Ya da, yeni tarifler denemeyi seviyorsa, tariflerini yazabileceği bir yemek defterini de hediye edebilirsiniz.

■ Rengi kırmızı olmak üzere, soğuk kış günlerinde ısınabileceği bir yün kazak, ya da her giydiğinde sizi hatırlayacağı bir çift geyikli çorap armağan edebilirsiniz. Geyikli çorap, yılbaşı için uygun, sevimli bir hediye alternatifidir.

■ Eğer sevgiliniz çiçek bakmayı seviyorsa, ona ev dekorasyonuna da katkıda bulunacak bir ev bitkisi alabilirsiniz.

■ Sürekli iyi müzikler dinleyebilmesi, ruh haline uygun, kaliteli şarkılara yönelmesi için bir müzik aboneliği hediye edebilirsiniz. Eğer nostaljik müzikler dinlemeyi seviyorsa pikap da armağan edebilir ve eski havayı yakalamasını sağlayabilirsiniz.

■ Yılbaşı gecesi için sürpriz bir sofra hazırlamak ve bu sofrada en sevdiği yiyecekler ve içeceklere yer vermek de güzel br hediye olacaktır.

■ Birlikte izlemekten keyif alacağınız bir film alıp izleyebilirsiniz; ya da sevgilinizin en sevdiği filmlerin hepsini alıp ona koleksiyon şeklinde hediye edebilirsiniz.

■ Sevdiği kokuların yağlarını alabilir ve sonrasında o yağlarla ona masaj yapmayı teklif edebilirsiniz. Bu masaj 2017’nin stresini atar, 2018’in güzel başlamasını sağlar.

■ Extreme sporları seviyorsa sevgilinize aksiyon kameraları alabilirsiniz.

■ Üzerine adınızın ya da resminizin basılı olduğu bardakları ona armağan edebilir; hatta yanında da, içerisinde afiyetle içebileceği sağlıklı bitki çayları alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir