Yeni Biriyle Tanışma Yolları

Bu dünyada bazılarımız çok yalnız; öyle ki, sanki bu yalnızlıkları müzminleşmiş gibi… Yalnız geldik; yalnız öleceğiz sözü tam da bu insanlar için geçerli. Bazılarımız ise biriyle birlikteyiz; hem de uzun zamandır; ama ilişkimizde mutlu değiliz. Böyle bir durumda ilk olarak o ilişkiye nokta konmalı elbette. Mutlu olamadığımız bir birlikteliği sürdürmenin pek bir anlamı yok. Peki ya sonra, yeni bir sevgili nasıl bulunur? Eğer yeni biriyle tanışmak istiyorum diyorsanız, kimse sizi gelip de durduğunuz yerde bulmuyor; öncelikle onu size belirtelim. Sonrasında da zaten yeni biriyle tanışma yollarını size detaylı şekilde vereceğiz. Şimdi silkelenin ve evden işe, işten eve, evden okula; ya da evden eve; hatta hep evde olsanız bile yeni bir sevgili bulabilmek adına yapabileceklerinizi gözden geçirin.

Yeni Bir Sevgili Nasıl Bulunur?

■ Günümüzde pek çok kişi, zamanının büyük bir bölümünü internette geçiriyor. Evde, iş yerinde, okulda; ya da bir cafede olmanız herhangi bir şeyi değiştirmiyor. Her zaman olabileceğiniz tek yer internet. O halde, yeni biriyle tanışma yollarından ilki ve en önemlisi de internetten geçiyor. Sosyal medya bunun için bulunmaz bir nimet niteliğinde. Ancak kişilerle anlık olarak mesajlaşma uygulamaları dışında, toplu sohbet edebildiğiniz bir sosyal medya mecrası yok. Bu anlamda size bir ücretsiz sohbet sitesi kullanmanızı önerebiliriz. Farklı yerlerden, farklı kültürde insanlarla tanışmak için size uygun olana tıklayabilirsiniz:
Bilgisayarda Ücretsiz Sohbet Sitesi
Mobilde Ücretsiz Sohbet Sitesi

■ Çalışıyorsanız, yeni biriyle tanışmak istiyorum şeklindeki talebiniz yine kolay bir şekilde gerçekleşecektir ki bunun için yemekler, kahve, çay, sigara molalarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, çalıştığınız iş yerinin etkinlikleri ya da iş sektörünün etkinliklerine de dahil olabilirsiniz. Seminerler, kongreler, yaklaşan yılbaşı partisi… Bu gibi etkinliklere katılırken mutlaka üstünüze başınıza dikkat edin. Etkinlikte sürekli gülümseyin. Tanımadığınız insanların yanına oturun. Zaten ya aynı; ya da benzer işlerde çalıştığınız için konuşacak ortak konularınız var ve bu sizin için çok iyi bir fırsat olabilir.

■ Yeni biriyle tanışma yolları, özellikle çalışmayanlar için sınırlı gibi düşünebilirsiniz; ama değil. İş yeriniz yok diye etkinliklere katılamadığınızdan yakınmayın. Bir kulüp ya da derneğe katılın. Maddi olanaklarınıza uygun bir yer olmasına ve sizinle ilgili olmasına da dikkat edin. Mezun olduğunuz okulun mezunlarının toplandığı bir ortam, sizinle aynı memleketten olan insanların toplandığı bir dernek, ilgilendiğiniz spor kulübü… Bu gibi ortamlarda zaten yeni insanlarla tanışacaksınız ve sizin için etkinlikler düzenlenecek. Pek çok insanla tanışacağınız için, önce sosyal ortamınızı oluşturun. Sonrasında zaten yeni bir sevgili nasıl bulunur sorusunun yanıtı kendiliğinden gelecektir.

■ Eğer seviyor ve bakabileceğinizi düşünüyorsanız bir evcil hayvan edinin; sonrasında da onunla birlikte, evcil hayvan parkına gidin. Burada hem almış olduğunuz köpek ya da kedi kendine arkadaş bulmuş olacak; hem de siz yeni insanlarla tanışacaksınız. Sohbet ise zaten kendiliğinden başlayacak; çünkü oradaki herkesin ortak noktası evcil hayvanları. Ama bir evcil hayvanın sorumluluğunun büyük olduğunu da unutmayın; kaldırabileceğinizi düşünüyorsanız alın.

■ Katılabileceğiniz bir diğer etkinlik de grup dersleri… Hangi alana ilginiz olursa olsun, katılabileceğiniz bir grup bulup, o alan ile ilgili ders alabilirsiniz. Özel ders almaktan daha az maliyetli olan grup dersleri, aynı ilgi alanına sahip olduğunuz kişilerle tanışma fırsatını size sunar… İster müzik, ister resim; isterseniz de herhangi bir spor dalı… Siz yeter ki bir grup dersi almak isteyin ve ilgi alanınızı bulun.

■ Kendinize bir cafe belirleyin ve zaman zaman oraya takılın. Eğer siz sürekli oraya takılırsanız, sizin gibi olan insanları da göreceksiniz. Bunun adı monotonluk değil. Önce o insanlarla selamlaşmaya, sonrasında küçük sohbetler etmeye başlar; ardından da arkadaş olursunuz. Ama bu gibi ortamlara gittiğinizde sürekli kitap okumayın, telefonla değil etrafınızla ilgilenin; biraz güler yüzlü olun. İnsanlar size selam vermiyorsa siz onlara selam verin. Göreceksiniz ki bu işler zamanla oluyor. Ama niyetinizin yeni bir sevgili bulmak olduğunu belli edecek kadar abartmayın…

■ Yeni biriyle tanışma yollarından bir diğeri de spor salonlarına gitmek… Sağlıklı yaşamın kilidini zaten spor açıyor. Buna bir de yeni birileriyle tanışma olanağı eklenince değmeyin keyfinize… Spora gittiğiniz saatleri iyi seçin; örneğin iş çıkışı saatleri olsun; yani ortamın en kalabalık olduğu saatler… Bu saatlerde belki biraz sıra beklersiniz; ama beklerken de yeni insanlarla tanışmış olursunuz. Spor salonlarının hazırlamış olduğu etkinliklere katılmayı da ihmal etmeyin.

■ Davet edildiğiniz düğünlere, doğum günlerine ve haberini aldığınız cenazelere katılın. Yaklaşık bir sene kadar önce ana haber bültenlerine bir haber konu olmuştu hatırlarsanız: anneanneler – babaanneler; hastanelerin acil servislerinde hemşirelere görücü oluyordu… Bu işleri zaten en güzel onlar yapıyor. Düğünlere gidiyor ve torunlarına kız bakıyorlar. Doğum günleri zaten yeni arkadaşlar demek. Cenaze ne alaka derseniz, malum, oralar da kalabalık. Neden birileriyle tanışma şansınız olmasın ki? Hem de birilerinin acısına ortak olmak hiç de fena değil.

■ Her şey para demek değil; gönüllü çalışabileceğiniz bir yere kayıt yaptırın. Örneğin lösemili çocuklar, kimsesiz çocuklar, huzur evleri… Bu gibi ortamlara dahil olduğunuzda, birileri için bir şeyler yapmanın mutluluğu sizin hayatınıza anlam katacak. Bununla birlikte yeni insanlarla tanışacaksınız. Sizin gibi bu ortamlarda çalışan o kadar çok insan var ki… Dışarıdaki dünyadan haberiniz yok.

■ Sosyal medyada, ilgi alanınız olan gruplara dahil olun. Arkadaşlarınızın ortak arkadaşlarına sorabileceğiniz sorular bulduğunuzda onlarla iletişime geçin… Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, nerde olursanız olun, sürekli olabileceğiniz tek yer: internet… Bu olanağı mutlaka değerlendirin.

■ Aileniz ya da arkadaşlarınızdan, sizi yeni biri ile tanıştırmalarını ya da yeni bir ortama sokmalarını isteyin. Bunun için kimseyi zor durumda bırakmayın ve utanmayın da. Sadece rica edin ve bekleyin. Her tanıştığınız insanı beğenmek ya da onunla evlenmek zorunda da değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir