İnternette Nasıl Sevgili Bulunur?

Çağımızın en yaygın kullanılan teknolojik aracı: İnternet. Masa başında çalışanlar, öğrenciler, ev hanımları… kısacası herkesin elinde, hiç yoksa bir akıllı telefon var ve sosyal medyayı hepimiz çok aktif olarak kullanıyoruz. Ama bazılarımız yalnızız ve internette nasıl sevgili bulunur sorusunun yanıtları hepimizin ilgisini çekiyor. Sizlere, internette sevgili bulmanın yollarından söz edeceğiz, ama vereceğimiz öneriler, bulmuş olmak için sevgili bulmanız adına değil, size doğru kişiyi buldurmak adına olacak. Peki internetten nasıl sevgili bulunur? İşte sorumuzun merak ettiğiniz yanıtları:

İnternetten Nasıl Sevgili Bulunur?
İnternette Nasıl Sevgili Bulunur?

■ İnternette sevgili bulmanın yollarından ilki, gözünüze kestirdiğiniz insana ilk olarak selam vermek ve sohbet başlatmak. Ama, sadece basit bir selam, artık gerçekten çok basit. Bunun yerine, sohbete açık olduğunuzu belirten cümleler kurmaya çalışın. O kişi, sizin kendisi ile sohbet etmek adına zaman ayırdığınızı hissetsin ve buna değeceğini düşünsün. Peki ya sohbet ederken bir işiniz çıkarsa ne yapacaksınız? O zaman da kendisinden izin isteyin ve döneceğinizi de istemiş olduğunuz izin cümlesinin içerisinde vurgulamayı unutmayın.

■ Sosyal medyada görüştüğünüz bir kişinin muhtemelen bir profil resmi vardır, tabi sizin de öyle. Bu resmi beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz. Beğenmezseniz, bunu ona kızar gibi söylemeyin; neden beğenmediğinizden söz edin. Sonrasını kendisine bırakın. Bir insanın düşüncelerini öğrenmekten daha önemli olan diğer şey, o insanın neden o şekilde düşündüğünü bilmek, yani onu anlamaktır. Bu nedenle, karşınızdaki insana kendinizi doğru ifade edin ve onu anlamak için de siz çaba sarf edin.

■ İnternette sevgili bulmanın yollarından bir diğeri de, doğru fotoğraflar paylaşmaktır. Dikkat çekmeye yönelik değil, sizi siz yapan, olduğunuz gibi gösteren fotoğrafları paylaşın. Yatağın üzerinde çekileceğiniz bir selfie, insanların sizi sadece bir obje olarak görmesine neden olur ve bunu isteyen insanlar sizinle iletişime geçer. Ama sıcak, içten bir gülümseme, kesinlikle karşınıza, size, o gülüşe değer veren birini çıkartacaktır.

■ Paylaşımlarınızda hobilerinize yönelin. Sevdiğiniz şeyleri paylaşın, ama bu da dikkat çekmek için olmasın. Bunun yerine sizi anlatan paylaşımlarda bulunun. Sadece hoşlandığınız adam yamaç paraşütü yapmayı seviyor diye yamaç paraşütü resimleri paylaşmayın. Olur da bir gün sevgili olursunuz ve sizi oraya götürdüğünde, korkudan ne yapacağınızı bilemez, muhtemelen de orda kalırsınız. Bu nedenle paylaşımlarınızda kendiniz olun.

■ Negatif düşüncelerinizden kurtulun. Yalnız geldim, yalnız gideceğim; neden benim hayatımda kimse yok; ben çok mu çirkinim… gibi olumsuz düşünceleri kafanzdan atın. Aksi halde paylaşımlarınızda bunu diğer insanlara da hissettirirsiniz ve hiç kimse depresif, negatif bir insanla birlikte olmak istemez. Bu nedenle kısmetlerinizi kendi elinizle kapatmayın. Ummadığınız bir anda, gelen kutunuza bir mesaj düşer, siz bile inanamazsınız.

■ İnternette sevgili bulmanın yollarından bir diğeri de, mesajlaştığınız ve çok hoşlandığınız o insanla görüntülü konuşmak ya da telefonla konuşmaktır. Sakın, bir insanın yazdıklarına aşık olmayın. O insanı görmeden; ya da sesini duymadan enerjisini hissedemez, gerçek elektriğini alamazsınız. Bu nedenle, aranızda bir şey oluşabilme ihtimali olan kişi ile mutlaka önce sesli ya da görüntülü olarak konuşun ve ne hissettiğinizi değerlendirin.

■ Konuştuğunuz kişiden beklentilerinizi açık bir şekilde dile getirin. İstediğiniz evlilik mi, bir gecelik ilişki mi, sadece fiziksel partnerlik mi…? Birbirinizden beklentilerinizi bilmeden başladığınız ve nereye gideceği belli olmayan bir ilişkinin ne size, ne de karşı tarafa faydası olmayacaktır. Sadece o istediği için de, tarzınıza uymayan bir ilişki yaşamayın.

■ İnternette sevgili bulmanın yollarını ararken, kesinlikle birden fazla kişiye odaklanmayın. Tek bir kişiye yönelin ve sanal olduğu düşüncesi ile yaşamış olduğunuz şeyi basite almayın. Karşınızdaki insana haksızlık yapmanın ne anlamı var? Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri siz de başkasına yapmayın.

■ Bir insanla birlikte olmak, onun tamamen sizinle aynı düşünceleri paylaşacağı anlamını taşımaz. Bu nedenle kesinlikle kimsenin düşüncelerine yön vermeye çalışmayın. Hatta bırakın düşüncelerini rahatlıkla açıklayabilsinler ki, siz de sizin için uygun olup olmadığını anlama şansını elde edin.

■ Karşınızdaki insan hakkında bir şeyler öğrenmek için ona sorular sorun. Onun hakkında, ancak bu şekilde bir şeyler öğrenebilirsiniz. Tabi ki o da size soracaktır. Gerçek cevaplar vermeye dikkat edin. Söylediğiniz yalanları hatırlamak zorunda kalmak kötü bir durumdur.

■ Sahip olduğunuz, sadece size ait olan şeylerden söz edin. Yüzünüzdeki doğum lekesi sizi korkutmasın; güveninizin azalmasına neden olmasın. Rahatlıkla anlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir