Herkes Evleniyor Ben Evlenemiyorum

Herkes hayatının aşkını arıyor. Kimileri ruh eşini buluyor; kimileri ise sadece evlenmiş olmak için, aslında kendisine hiç de uygun olmayan biri ile evleniyor. Ama biz bunu bilmiyoruz. Düğün sezonu başladı ya, eğer ruh eşimizi hala bulamadıysak aklımızdaki sorular şunlar: Herkes evleniyor ben evlenemiyorum. Herkes evlendi bir ben kaldım… Ben neden evlenemiyorum? Siz tam bunları düşünürken bir düğün davetiyesi gelir ve bir yere davet edilirsiniz, ya da birinin isteme merasiminin olduğunun haberini alırsınız… Tamam onların mutluluğu sizi de mutlu eder; ama bir yandan da kendiniz için üzülürsünüz. Peki bu sendromu nasıl aşabilirsiniz?

Herkes Evleniyor Ben Evlenemiyorum
Herkes Evlendi Bir Ben Kaldım
Ben Neden Evlenemiyorum?

■ Herkesin hedefi, hayatı ve yolu birbirinden farklıdır. Siz üniversite okumuş, kariyer yapmaya çalışıyorsunuzdur; ama arkadaşlarınız daha kendi çevrelerinde kalmışlardır. Bu onların sizden daha güzel olduğu anlamını taşımaz. Ayrıca, Birinin evlenmiş olması da, aslında çok mutlu olduğu anlamına gelmez. Facebook, İnstagram gibi sosyal medyada paylaşılan resimlerin dahi iç yüzünü bilemezsiniz.

■ Yine sosyal medyada, birilerine evlenme teklifi edildiğini görebilir ve kendinizi onların gerisinde gibi de hissedebilirsiniz. Ama değilsiniz. Herkesin ilerlediği kulvar birbirinden farklıdır. Nerden biliyorsunuz, onlardan daha sonra evlenip, onlardan daha mutlu olmayacağınızı? Ruh eşiniz bir yerlerde sizi bekliyor.

■ Her şeye rağmen yine de sosyal medyada gördüğünüz resimler ve videolar sizi mutsuz ediyor, sinirlendiriyorsa, biraz sosyal medyadan uzak kalmaya ne dersiniz? Bunun yerine kitap okuyabilir, yeni diziler izlemeye başlayabilirsiniz. Sizi sıkan ortamdan uzak durun; ama bunun için de kendinizi depresyona sokmayın.

■ Sadece, herkes evleniyor ben evlenemiyorum diyerek sürekli birileriyle tanışmaya çalışmayın. Olur ya, onlardan biriyle evlilik kararı verir ve gerçekten kendinizi düğün hazırlıkları yaparken bulabilirsiniz; ama bir de bakarsınız ki o insan aslında sizin sevdiğiniz kişi değil… Bir ömrü sevmediğiniz bir insanla mı geçireceksiniz; yoksa evlenip ardından ayrılacak mısınız? Net olun, ne istediğinizi bilin ve ona göre insanlarla tanışın.

■ Herkes evlendi bir ben kaldım diyerek insanları kıskanıp, geçip bir kenarda kıvrılıp yatmaktansa, bunu daha olumlu bir hale çevirin. dışarı çıkıp dolaşın, alışveriş yapın, evde kendinizi mutlu hissettiğiniz şeyleri yapın. Ama pozitif olun.

■ Gelecek günlerde, aylarda ya da yıllarda çok güzel şeyler yaşayabileceğinize odaklanın. Belki bir, belki iki yıl sonra, ama neler yaşayabileceğinize siz bile inanamazsınız. Bu nedenle, sadece içinde bulunduğunuz ana odaklanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir