Ruh Eşini Bulduğunu Nasıl Anlarsın?

Ruh eşini bulmak her birimizin hayattaki en büyük amacı. Ruh eşi nasıl bulunur sorusuna yanıt arayan bir insanın derdi, eksik yanını tamamlamak değil, kendnin diğer yarısını bulmak. Ki şuna emin olun: kendini tam hissetmeyen bir insan ruh eşini aramayacak, aşklarını tabiri caizse gün bulup, gün yaşayacaktır. Ve ruh eşini bulduğunu nasıl anlarsın sorusunun yanıtı da pek çok kişi için karmaşıktır. Bizler ruh eşimizi bulmakta gerçekten zorlanıyor, tam birinin ruh eşimiz olduğuna inanıyor ve onunla bir birlikteliğe başlıyoruz; sonrasında da yanıldığımızı anlıyor ve ayrılıklar yaşıyoruz.

Ruh eşini bulduğunu nasıl anlarsın sorusunun yanıtlarını bildiğimizi düşünerek, karşılaştığımız ve belki sırılsıklam aşık olduğumuz kişiyi, ruh eşimiz olarak görüp, belki ona sevgili; belki de eş oluyoruz. Ve bu durum beraberinde, ayrılıkları getirerek, eşini bulmak istediğimiz ruhumuzu yoruyor. Bununla birlikte, bazıları ise ruh eşini bulmak konusunda şanslılar. Onlar erken buldukları ruh eşi ile birlikte büyüyüp hayatlarını sürdürebiliyorlar.

Peki ruh eşini bulmak neden bu kadar önemli derseniz, onun, sizin yol arkadaşınız olduğunu söyleyebiliriz. Bazen her şeye sahip olur; ama yine de bir şeylerin eksik olduğunu hissedersiniz. İşte ruh eşi tam da bu eksikliği gideren kişidir. Yolunuzu birlikte yürür; artık hayata adımlarınızı birlikte atarsınız. O halde, ruh eşini bulduğunu nasıl anlarsın, ruh eşi nasıl bulunur sorularının yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım.

Ruh Eşini Bulduğunu Nasıl Anlarsın?

■ Ruh eşiniz olan insanın size hissettirdiklerini kelimelerle tarif edemezsiniz. Güzel hisler, muhteşem duygular; ama tarifsiz olanlardır size tattırdığı duygular. Seni seviyorum dersiniz belki; ama sevginizi anlatmakta yetersiz kalır. Aşığım dersiniz, aşk az bir kelime gibi gelir. Kısacası, anlatamaz, tarif edemezsiniz hislerinizi.

■ Ruh eşinizi bulduğunuzda, onu daha önce bir yerlerde gördüğünüze, tanımasanız da aynı ortamda bulunduğunuza neredeyse emin olursunuz. Belki bir alışveriş merkezinde birbirinize çarptınız, belki birbirinizle aynı yoldan geçip, birbirinizi hiç görmediniz bile; ama dejavu gibi bir duygu hissedersiniz.

■ Gerçekten ruh eşi olan iki insan birbirini kelimenin tam anlamı ile anlar. Bazı şeyleri soracağını düşünürsünüz; ama sormaz. Cümlelerini tamamlarsınız; cümlelerinizi tamamlar. Aynı anda aynı şeyi yapmak için hareket eder ve bunu bilinçsizce yaparsınız.

■ Hiç kimse ve hiç bir ilişki dört dörtlük değildir. Herkesin hataları kusurları vardır. Ama siz, ruh eşini bulduğunuzda, o hataları görmezsiniz. Bir başkasında olsa gözünüzün içine batan hatalar ruh eşinizde olduğunda umrunuzda bile olmaz. Ve en önemlisi, onu değiştirmeye çalışmadan, olduğu gibi sever; hatta kusurlarına bile aşık olursunuz.

■ Hiç bir ilişki kavgasız gürültüsüz değildir. Ruh eşinizle de sorunlar yaşarsınız, hatta belki de kavgaların en şiddetlisini; tıpkı sevginin en yoğun halini yaşadığınız gibi… Ama her yaşadığınızı aşar; aşabileceğinize inanırsınız. Onunla yaşadığınız ilişki, bugüne kadarki en yoğun ilişkiniz olur.

■ Birbirinize ciddi anlamda bağlı ve birbirinizle uyumlusunuzdur. Bu bağlılık ve uyum ise sizi dünyaya karşı tek vücut yapar. Her şeye birlikte meydan okuyabilirsiniz. Sizin ilişkiniz uyum üzerine kurulmuştur.

■ İkinizin beyni aynı anda çalışır. Beyinleriniz, ikizlerin beynine benzer bir yapıya sahiptir. aynı anda aynı şeyleri yapmayı düşünürsünüz. Mesela telefonu, birbirinizi aramak için aynı anda elinize alırsınız. Bir gün ayrı düştüğünüzde dahi beyinleriniz bu ayrılığa karşı gelecektir.

■ Onunlayken kendinizi güvende, korunuyor gibi ve rahat hissedersiniz. O bir erkek olabileceği gibi bir kadın da olabilir. Erkeğin belki kaba kuvveti vardır; ama kadın da pek tabii koruyucu meleğiniz olabilir. Bu nedenle, ruh eşi nasıl bulunur sorusuna yanıt olarak, kendinizi yanında rahat hissettiğiniz insanları düşünün.

■ Ondan ayrılmayı düşünemezsiniz. Hatta gerekirse onun için dünyayı karşınıza alabilirsiniz. Ruh eşiniz için çabalamaya, savaşmaya değer olduğunu düşünebilirsiniz.

■ Ruh eşi olan iki insan, iletişim sırasında genellikle birbirlerinin gözlerinin içine bakarlar. Derinlerde bir yerlerde bağlılıklarını görebileceklerine inanmaktadırlar; ya da kendilerini…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir