Sevgiliye Söylenmemesi Gereken Sözler

Bazen, birlikte olduğumuz insan bize öyle bir cümle kurar ki, ne o cümleyi neden kurduğunu anlayabiliriz; ne de o an ne yapacağımızı, ne söyleyeceğimizi kestirebiliriz. Ancak bunu zaman zaman biz de yaparız. Sonra sevgilimiz bize trip yapar; ama neyin tribini yaptığını anlamayız. Sevgiliye söylenmemesi gereken sözler, sevgiliye söylenmemesi gereken şeyler ve sevgiliye söylenmeyecek sözler bulunmaktadır. Eğer ilişkiniz yolunda giderken, farkında olmadan pot kırmanız dolayısı ile ilişkinizin başına bir iş açmak istemiyorsanız, bu sözleri aklınızın bir kenarına yazın ve kesinlikle ona söylemeyin.

Sevgiliye Söylenmemesi Gereken Sözler
Sevgiliye Söylenmemesi Gereken Şeyler
Sevgiliye Söylenmeyecek Sözler

■ Sevgilinize, ne kadar modern de olsanız, eski sevgilinizden bahsetmeyin. Önce sizi dinliyormuş gibi yapsa dahi, ki öyle yapıp merakını giderecektir; ama sonrasında, söylemiş olduğunuz sözler ve anlatmış olduğunuz anılar size yol – su – elektrik olarak geri döner. Bir yere gittiğinizde, oraya eski sevgilinizle gitmiş de olsanız, o anda aklınıza o da gelse, hatta sevgiliniz size, bir şeyler olduğunu, neden dalıp gittiğinizi de sorsa, kilit cümle olan, “Buraya eski sevgilimle gelmiştik; onu hatırladım” şeklindeki içinizden geçeni söylemeyin. Seneler sonra dahi, kurmuş olduğunuz bu cümle karşınıza çıkabilir.

■ İlişkiler bazen, arkadaşlıktan sevgili moduna geçer; ama bu durum adlandırılmaz. Siz de haklı olarak, birlikteliğinizin nereye gittiğini merak edersiniz… Ama bunu sevgilinize sorduğunuz anda; yani, “Şimdi biz neyiz, sevgili mi arkadaş mı” dediğiniz anda büyüyü bozmuş olursunuz. Bu nedenle, hem kendinize, hem sevgilinize güvenin. Su akar ve yolunu bulur. Bazen ilişkiler kendiliğinden çok güzel bir hal alır. Bu nedenle, sonunuzu imzalamasa dahi, ilişkiniz eğer bir kalıp içerisinde değilse, onu o kalıba sokmayın.

■ Sevgilinize, ne zaman evleneceğinizi sormayın. Bunun aslında bir kaç nedeni var. Her şeyin öncesinde, insanlar bazen bağlanmaktan korkar. Bu nedenle evlilik cümlesi onların kaçmasına neden olabilir. Bununla birlikte, ilişkiniz güzel gidiyorsa zaten karşılıklı alacağınız kararla evliliğinizin yolu çizilecektir. Evliliği konuşan taraf tek siz olmamalısınız. O birlikteliği ikiniz yaşıyorsunuz. Bununla birlikte, geleceği düşünerek yaşadığınız güzel zamanları kalıplaştırmayın. An’ı olduğu gibi yaşayın. Bu günler geri gelmeyecek.

■ Çok açık sözlü bir insan olsanız da, sevgilinizle aranızdaki samimiyet çok fazla da olsa, onun giydiği bir kıyafeti beğenmediğinizi, o rengin ona yakışmadığını söylemeyin. “Bu sana hiç yakışmamış” demek yerine, daha kibar şekilde, kendinizden ya da bir başkasından örnek vererek, o kıyafeti ya da rengi sevmediğinizi söyleyebilirsiniz. Ama net şekilde ona içinizden geçeni söylerseniz onu kırarsınız. Sonrasında da bunun size dönüşünü kestiremeyebilirsiniz.

■ Sevgilinize, ayrımcılık yaptığınızı gösteren cümleler de kurmayın. Bunu ben yapabilirim ama sen yapamazsın demeyin. Eski sevgilimle ben görüşebilirim ama sen görüşemezsin… Bu güvensizlik örneğidir. Erkeğin egemen olduğu ilişkilerde erkek tarafından kadına söylenmemesi gerektiği gibi, kadının da bunu erkek için söylememesi, hatta düşünmemesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir