Kadınlar Neden Olgun Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınlar genellikle yaşı büyük erkeklerden hoşlanır. Zaten yapılan araştırmalara göre de bir kadın, kendinden en az üç yaş büyük bir erkekle birlikte olmalıdır. Bu durum zeka yaşı ile açıklanır. Erkeklerin, kendilerinden en az üç yaş küçük bir kadınla aynı şeyleri düşünebileceklerine inanılır. Tabi ki beş parmağın beşi de bir değildir. Peki bunu bir kenara bırakırsak, kadınlar neden büyük erkeklerden hoşlanır? Kadınlar neden olgun erkeklerden hoşlanır? Kadınlar neden olgun erkek ister? Bu soruların, birbirinden farklı tam 12 cevabı var.

Kadınlar Neden Olgun Erkeklerden Hoşlanır?
Kadınlar Neden Büyük Erkeklerden Hoşlanır?
Kadınlar Neden Olgun Erkek İster?

■ Olgun erkekler, daha genç olanlara göre, zeka oyunlarını daha az oynar. Bu onların sıkıcı oldukları anlamına gelmez. Yaşı bir kadından oldukça büyük olan; ama o kadından daha aktif erkeklerin sayısı oldukça fazladır. Olgun erkekler, telefonun başında, bir kadından çağrı gelmesini beklemez. Daha çok kendileri atılım yaparlar.

■ İlk buluşmada daha sakin erkeklerle zaman geçirmek, kadınların tercihidir ve bunu olgun erkekler daha kolay başarır. Günümüzün entel takılan genç erkekleri ilk buluşmada size, “Selam bebeğim” diyebilir ve bu sizi muhtemelen rahatsız edecektir. Olgun erkeklerde ise durum daha farklıdır. Sizli bizli dahi konuşabilirler ve duruma göre, zaten uygun olan da bu olabilir.

■ Yaşça büyük erkekler, bir kadına, hangi ortamda olursa olsun, nasıl davranılması gerektiğini daha iyi bilirler. Olgun olmaları demek, anlayışlı olmaları demektir ve sadece kendi mutlulukları için değil, birlikte oldukları kadının mutluluğu için de çabalarlar. Ve bir kadını mutlu etmek onları da mutlu eder.

■ Kadınlar, olgun erkeklerin daha akıllı olduklarını düşünürler. Genellikle annelik ruhuna sahip olan kadınlar, aslında birlikte oldukları erkeğin büyümesini beklemeyi sevmez. Bunun yerine, zaten büyük bir erkeği tercih etmek, onlara çok daha mantıklı gelir.

■ Günümüz genç erkekleri, güzel, bakımlı ve modaya uyan kadınları tercih ederken, olgun erkekler kadınların iç güzelliğine daha çok önem verir. Bu anlamda da saçınızın beyazlamış olması onları pek ilgilendirmez. Bununla birlikte, sizi değiştirmeye çalışmaz; neden böyle olduğunuzu sorgulamazlar. Sizi olduğunuz gibi kabul ederler.

■ Kız çocuklarının babaya olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Ama o kız çocuğu büyüdüğünde de babasına, gösteremese de aynı şekilde düşkündür. Ve birlikte olacağı erkeğin ona benzemesini ister. Onu koruyan, güvenliğini sağlayan bir erkek kadın için her zaman tercih sebebidir. Biz kadınlar, zaten maddi özgürlüğümüzü kazanmışsak, birlikte olacağımız erkeğe kendimizi rahatlıkla emanet edebilmeyi isteriz; çünkü maddi bir desteğe ihtiyacımız yoktur. Eğer yemek yiyeceğiniz yeri; ya da gideceğiniz tatil köyünü, birlikte olduğunuz kadına sormadan siz seçiyor; sonrasında da suçluluk duyuyorsanız, hiç üzülmeyin. O kadın zaten muhtemelen bunu istiyordur.

■ Olgun erkeklerin işleri oturmuş ve onlar kariyerlerinde belli bir yere gelmişlerdir. Maddi olarak da bir birikimleri mevcuttur. Hayatlarını sakin şekilde sürdürmek isterler; çünkü yaşayacaklarını gençliklerinde zaten yaşamışlardır. İşten eve – evden işe gidip gelen, geliş – gidiş saatleri belli bir erkek, bir kadın için tercih sebebidir ve güven verir.

■ Aldatma ihtimali olgun erkeklerde daha azdır; çünkü zaten yapacağı çapkınlığı o zamana kadar yapmıştır. Erkek arkadaşları ile zaman geçirmek ve özel zamanlarınızdan onlara bahsederek övünmek gibi kötü alışkanlıkları da genellikle yoktur. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi onlar, sizin gözlerinizin içine bakıp, elinizi tutarak geçirebilecekleri sakin bir akşamı hiç bir şeye değişmezler.

■ Bazı insanların açık sözlülüğü, zaman zaman kırıcı olabilmektedir. Ama olgun erkekler gerçekten dürüsttürler. Sizden ne istediklerini belli etmeden, ya da lafı dolandırmadan söylerler ve kadın olarak siz de zaten dürüst erkekleri seversiniz.

■ Zevkleri sağlam ve incedir. Nasıl derseniz, olgun erkekler, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi belli bir maddi güce sahiptirler. Bununla birlikte, kaliteden anlarlar. Bu nedenlerden dolayı, alacakları hediyeler, gidecekleri yerler, yiyecekleri yemekler… hep daha iyidir.

■ Yaşça büyük erkekler mutfakta zaman geçirmeyi sever. Pratik değil, iyi yemek yaparlar. Her ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilir ve böyle erkekler kadınlar için her zaman tercih sebebi olmuştur. Genç erkekler ise genellikle bunları annelerinden bekler; ya da yumurta kırmak gibi basit şeylerle karınlarını doyururlar.

■ Olgun erkekler, birlikte oldukları kadına, onun kendisine nasıl davranmasını istiyorlarsa öyle davranırlar. Bu da daha saygılı olmaları anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir