Bir Erkeğin Kıskanç Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kimilerimize göre sahiplenme belirtisi olan kıskançlık, bazılarımız için sevgi, bazılarımız için ise güvensizlikten dolayı ortaya çıkar. Sevgilisinin ya da eşinin kendisini kıskanmamasını sorun edinenler olduğu gibi, kıskançlıktan hoşlanmayanlar da bulunmaktadır. Hangi grupta yer alırsanız alın, bir erkeğin kıskanç olduğunu nasıl anlarız sorusunun yanıtı olan, bir erkeğin kıskançlık belirtilerini yazımız içerisinde bulabilir ve kendinizi ilişki içerisine, bu bilgilere göre dahil edebilir ya da etmeyebilirsiniz. Sevgilim kıskanç mı diyorsanız, işte yanıtlarımız:

Bir Erkeğin Kıskanç Olduğunu Nasıl Anlarız?

■ Sevgilim kıskanç mı diyorsanız, onun davranışlarını takip edin… Eğer aslında size çok dokunan bir insan değilse; ama çevrenizdeki erkek sayısı çok iken sürekli sizinle temas halinde ise bu aslında sevgilinizin ne kadar kıskanç bir adam olduğunun açık bir göstergesi niteliğindedir. Etrafınızda bulunan erkeklere, sizin, kendisine ait olduğunuz mesajını vermeye çalışıyordur.

Erkeklerin Kadınlarda Sevmedikleri Şeyler Nelerdir?

■ Bir erkeğin kıskançlık belirtilerinden bir başkası da, aslında sinirlenmesine gerek olmayan durumlarda bile öfkeden deliye dönmesidir. Şöyle ki, aslında sizin mesaiye kalmanız; ya da kız arkadaşlarınızla dışarı çıkmanız oldukça doğal bir eylemdir. Ancak erkek arkadaşınız sinirden deliye dönüverir. Aslında tepkisi, ne sizin arkadaşlarınızla dışarı çıkmanıza; ne de çalışmanızadır. Onun tepkisi, aklındaki “acaba”laradır. Ya siz arkadaşlarınızla takılırken bir erkek size bakarsa? Ya mesaiye kalan kişi sayısı az ise ve biri sizinle yakınlaşmak için bunu ayarladıysa? Bazen kıskançlık boğucu olabilir ve tahammül edilemez ise ilişkiyi bitirme noktasına da gelebilir…

■ Kıskanç sevgili, sizin, bir başkası hakkında yorum yapmanıza da tahammül edemez. Ancak bu sadece erkek olmak zorunda da değil, bir kadın hakkında yapmakta olduğunuz yorumları dahi duymak istemeyen sevgiliniz, sözünüzü hemen kesmeye çalışabilir.

Bir Kadının Aldattığı Nasıl Anlaşılır?

■ Kıyafetlerinize ne şekilde tepki verdiği de önemli… Mini etek; ya da dekolte bluz giydiğinizde, sevgilinizin bu duruma olan tepkisini gözlemleyin. Eğer kıskanç bir adamsa, iki şekilde tavır sergileyebilir… Ya açık açık, o kıyafeti giymenizi istemediğini söyler ve hatta gününüzü, sadece o kıyafet yüzünden rezil eder… Ya da o kıyafetin size yakışmadığını söyler ki bu tutumu aslında, sizi kıskandığını belli etmemeye çalışmasının bir işareti niteliğindedir.

■ Mesajlarınızı kontrol ediyor olması da bir işaret… Eğer çaktırmadan mesajlarınızı okumaya çalışıyorsa, bu aslında onun size olan güvensizliğinin değil, sizi kıskandığının işaretidir.

■ Bir erkeğin kıskançlık belirtilerinden bir diğeri de, sizinle her yere gelmek istemesidir. Sizden ayrılmak istemiyor olabilir; ancak aynı zamanda etrafınıza karşı da sizi korumaktır amacı. Ve bu durum bir zaman sonra öyle bir hal alır ki, tek başınıza hiç bir ortamda bulunamaz olursunuz.

Sevgilimi Evliliğe Nasıl İkna Edebilirim?

■ Konuşmalarını takip edin. Eğer sizin sosyal medyada ne paylaştığınıza, yaptığınız yoruma ya da beğenilerinize gelen laflar ediyorsa, sizi sosyal medyada da izliyor, kontrol etmeye çalışıyor demektir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir