Sevgilimin Mutsuz Olduğunu Anlamak İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bazen, yaşadığınız ilişkinin doktoru olmanız gerekebilir. İlişkide bir taraf mutsuzsa, bu durum mutlaka diğer tarafa da yansıyacak ve ilişki içerisinde çatlamalar gündeme gelecektir ki bu aslında ilişkinin bitiş sinyallerini de beraberinde getirir… Peki sevgilimin mutsuz olduğunu nasıl anlarım? Sevgilim mutsuz mu? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, sevgilimin mutsuz olduğunu anlamak için nelere dikkat etmeliyim sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz…

Sevgilimin Mutsuz Olduğunu Anlamak İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

■ Eğer ki ilişkinizde, birlikte geçirdiğiniz zaman, öncekine göre azaldıysa, sevgiliniz bazı alışkanlıklarını değiştirdiyse, sevgilim mutsuz diyebilirsiniz. Mutlu olsa zaten her şey olduğu gibi kalırdı… Ancak yine de bunun neden kaynaklandığını gözlemleyin, elinizden gelen ferdakarlığı yapın… Ama bu durum, aranızdaki uyumsuzluktan kaynaklanıyorsa, siz ne yaparsanız yapın, sorunun çözülmesi kolay olmayacaktır.

■ Sevgilimin mutsuz olduğunu nasıl anlarım diyorsanız, onun, siz olmadan neler yaptığını gözlemleyin. Önceden sizinleyken yaptığı şeyleri, şimdi sizsiz yapmaya başladıysa, bu durum, onun, sizinle mutlu olmadığını göstermektedir. İşte böyle bir durumda hiç zaman kaybetmeden onunla konuşmaya çalışmalısınız. Ama siz bir psikolog da değilsiniz. Konuşmayı onu sıkmadan yapmanız gerektiğini, ilişkinin sadece size değil, ikinize ait olduğunu unutmamalısınız.

Sevgilimle Neden Sürekli Kavga Ediyoruz?

■ Eğer sevgilinizin, eskiye göre daha sık sinirlendiğini görüyorsanız, kendi kendinize, sevgilim mutsuz mu diye sorabilirsiniz. Çünkü sinir, içinde biriktirdiği bazı şeylerin varlığını işaret etmektedir. Ve özellikle size karşı, sabrı eskisine göre daha azsa, sıkıntı sizinle alakalı olabilir…

■ Sessizlik de ilişkide bir sorun olduğu anlamını taşımaktadır. Bir sorun karşısında sevgiliniz size herhangi bir tepki vermiyorsa, bu da bir sorunun işaretidir. Öyle ya, gerektiğinde tartışmak ve bir orta noktada buluşmak gerekir. Ama o sizinle tartşmıyorsa, artık bir şeyleri çözmek istemiyordur; ya da bir aldatılma kurbanı olabilirsiniz.

■ Birbirinizle olan iletişiminizi de gözlemlemelisiniz. Eski iletişiminizle şimdiki arasında fark var mı? Eğer varsa, bu durum bir kaç günden uzun sürmüyorsa sorun yok; her insanın ruh hali zaman zaman değişebilir. Ama değişim süresi uzun sürüyorsa, bir sıkıntı var demektir.

Sevgilimi Evliliğe Nasıl İkna Edebilirim?

■ Sevgilimin mutsuz olduğunu anlamak için nelere dikkat etmeliyim diyenlere basit bir öneri: Onu telefonunuzdan arayın; ya da mesaj gönderin. Eğer size geç dönüyorsa muhtemelen mutlu değildir. Ama sizin gibi o da coşkulu bir yanıt verdiyse, her şey sizin kuruntunuzdan ibaret.

■ Ona söylenen herhangi bir konuda çok titiz davranıyorsa, bu durum, sevgilinizin, genel bir mutsuzluğu olabilir. Ama, siz özellikle bir şey söylediğinizde, çok düşünüyor, söylediklerinizden hep olumsuz şeyler çıkartıyorsa, mutsuzluğunun sebebi genel değil de, daha çok sizinle alakalı demektir.

■ Sizin her söylediğiniz şeyden bir kavga nedeni çıkarıyorsa, sevgiliniz sizden bıkmış, ilişkinizden sıkılmış olabilir. Böyle bir durumda, ilk olarak ona sorunun ne olduğunu sorun. Yanıt alamazsanız açık şekilde, ayrılmak isteyip istemediğini sorun.

■ Sizden bir anda uzaklaşmaya başladıysa, ilişkiniz dolayısı ile mutsuz olabilir. Ama şunu da unutmamanız gerekir: Bunun için geçerli başka nedenleri de bulunabilir. Bu nedenle, neden şüpheleniyorsanız, onunla açık açık konuşmanız en doğru davranış olacaktır.

Unutamayan Bir Erkek

■ Siz konuşurken telefonla ilgileniyor, size dikkatini vermeye çalışsa dahi sizi anlamıyor, siz bir konu hakkında konuşmak istediğinizde konuşmaktan kaçıyorsa… sevgilinizin mutsuz olduğunu düşünebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir