Sevgilim Beni Kaybetmekten Korkmuyor

Hepimizin hayatında zaman zaman, zaaf olarak gördüğümüz insanlar olmakta ve bu insanlar bize acı çektirmektedir. Biz ise onları çok sevdiğimiz için her şeye katlanır, kişiliklerinin öyle olduğunu düşünerek olaya iyi yönünden bakmaya çalışırız. Bazı okurlarımız ise bize, sevgilim beni cepte görüyor, sevgilim beni kaybetmekten korkmuyor, sevgilim artık beni sevmiyor gibi şikayetlerle gelmekteler. Peki bunu anlamak mümkün değil mi? Gayet rahat da anlayabilirsiniz. O halde hemen bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım.

Sevgilim Beni Kaybetmekten Korkmuyor
Sevgilim Beni Cepte Görüyor
Sevgilim Artık Beni Sevmiyor

■ Normal bir birlikteliğiniz varsa, birbirinize karşılıklı fedakarlıkta bulunabilirsiniz. Hatta bunun için teşekkür etme gereği de duymayabilirsiniz; ama bunu sevgiliniz de biliyordur. Fakat, sürekli sizden bir şeyler yapmanızı isteyen, kendisi hiç bir şey yapmayan sevgiliniz, yaptıklarınıza minnet de duymuyorsa, o zaman sevgilim beni kaybetmekten korkmuyor demekte haklısınız.

■ Gün sonu olduğunda yorgun olan, bazı sorunları olduğu için keyifsiz olan siz iseniz, sevgiliniz ise bunun farkına varmıyor ve siz bu durumda iken sizi mutlu etmek, keyfinizi yerine getirmek yerine, yine de sizin onun için, kendisini mutlu edecek bir şeyler yapmanızı bekliyorsa ve yapmadığınızda da huysuzluk çıkartıyorsa, sevgilim beni cepte görüyor demekte haklısınız, yokluğunuz muhtemelen onu üzmez.

■ Sadece ilişkilerde değil, sevdiğiniz herhangi bir arkadaşınızı bile mutlu görmek hoşunuza gider; çünkü ona değer veriyorsunuzdur. Aynı şekilde arkadaşlarınız ya da aileniz de sizi mutlu etmek ister. Ama eğer sevgilinizin sizi mutlu etmek için hiç bir çabası yoksa, siz, size değer vermeyen bir insanla birlikteyseniz, siz neden onu mutlu etmek için çaba harcayasınız ki? Sevgilim artık beni sevmiyor demekte haklısınız.

■ Hepimizin kendine göre uğraşları var. Bazılarımız öğrenci, bazılarımız çalışıyor… Ama istediğimiz her şeye de zaman ayırabiliyoruz. Fakat sevgilimizin bize ayıracak zamanı yoksa ve biz ondan, bize zaman ayırmasını talep ediyorsak, ortada bir sorun var demektir. Çünkü zaten seven insan özler. Ve sevgilisi kendisine onunla ilgilenmesini söylemeden o sevgilisi ile ilgilenir.

■ Sevgiliniz, sizin kendinize ayırmış olduğunuz zamana saygı duymuyorsa bu da bir problemdir. Kişisel alan adı verilen bir şey vardır ve bu kişisel alana saygı duymayan bir sevgiliniz varsa, onunla buluşmak için sürekli bir şeylerden fedakarlık etmek durumunda kalıyorsanız, sevgilinizin sizin hakkınızdaki düşünceleri pek de iyi değildir. Seviyor olabilir, yanınızda olmak istiyor olabilir; ama sizi kısıtlaması da doğru değildir.

■ Sizin isteklerinizdense, sürekli kendi isteklerinin yerine getirilmesini istiyor ve sizin düşüncelerinizi hiçe sayıyorsa; bununla birlikte istekleri yerine gelmediğinde de huysuzlaşıyorsa, çok da doğru bir insanla birlikte değilsiniz demektir.

■ Sevgiliniz sizin için herhangi bir fedakarlıkta bulunmuyorsa, bu bir problem teşkil etmektedir. İnsan sevdiği için bir şeylerden fedakarlık eder ve bu onu üzmez. Ama sevgiliniz sizin için bir şey yapmıyor, ama tüm fedakarlıkları sizden bekliyorsa, ondan vaz geçmeniz zor olmamalı.

■ Sizi dinlemiyor, sürekli olarak aynı soruları soruyor; ama verdiğiniz cevapları hatırlamıyorsa, sizi dinliyor gibi görünüyor; ama aslında dinlemiyordur. Tabi bir de sizin sorduğunuz sorulara vermediği cevaplar bulunuyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir