Sevgilim Benden Neden Soğudu?

Pek çok kişi, sevgilim benden soğudu, ya da eşim benden soğudu şeklinde yakınmalarda bulunur, ama bunun durduk yere olduğundan şikayet eder. Ancak aslında her şeyin bir nedeni vardır. Peki bu açıdan, sevgilim benden neden soğudu; ya da eşim benden neden soğudu diye düşündünüz mü? Farkında olmadan sergilediğiniz bazı davranışlar, sevgilinizin ya da eşinizin yanında tüm cazibenizi kaybetmenize neden olabilir. Gelin bu hareketleri gözden geçirelim.

Sevgilim Benden Neden Soğudu?
Eşim Benden Neden Soğudu?

■ Her şeyi olumsuz tarafından görüp, bunu da partnerinizle paylaşıyorsanız, bir zaman sonra size laf anlatmaktan da sıkılacaktır. Tabi ki olayları çok yönlü görün ve bunu birlikte olduğunuz insanla da paylaşın; ama çok yönlü demek olumlu – olumsuz demektir. Ayrıca bunu birlikte olduğunuz özel zamanlarda yapıyorsanız, eşim benden soğudu dememeniz ilginç olurdu.

■ Her şeyi ondan beklemeyin; olaylara tek taraflı bakmayın. Elbette zor zamanlarınızda size o destek olacak; ama onun zor zamanlarında da siz ona destek olmalısınız. Bunu yapmıyorsanız, ilişki yorucu olacak ve aranızdaki sihirli iletişim de bir zaman sonra bozulacaktır.

■ Sevgilim benden soğudu diyorsanız kibirli olup olmadığınızı da düşünün. En itici şeylerden biri olan kibirde, sürekli kendinizi anlatıyor; hatalı olduğunuz zamanlarda dahi bu durumu başkalarına empoze ediyorsanız, sizden sadece sevgiliniz; ya da eşiniz değil, herkes soğuyabilir.

■ Sevgiliniz ya da eşiniz, sizin kendisine yalan söylediğinizi anladı ise emin olun bu durum onun size olan güvenini kaybetmesine ve bir daha da söylediklerinize inanmakta zorlanmasına neden olur. Yalan söylemek, sürekli ne söylediğinizi hatırlamak durumunda kalmak zor iştir. Eşim benden soğudu vümlesini yalan için kurmamalısınız bize göre.

■ Her şeyi kontrol etmeye çalıştığınızı anlaması da sizden soğumasına neden olmuş olabilir. Her şey zaten sadece sizin kontrolünüzde olamaz. Ve bu durum sizi strese sokar. Eşiniz ya da sevgilinizle aranızdaki iletişimin zayıflamasına neden olur.

■ Aranızda tatlı atışmaların olması güzel olsa da, eğer her konuyu bir yarış haline getiriyorsanız, bu durum da aranızdaki duygusal çekime olumsuz etki edecek demektir. Her şeyi dozunda bırakıp, yarışma halini alışkanlığa çevirmemelisiniz, ne kadar hoş gibi de dursa…

■ Hiç bir zaman, hiç bir konuda mükemmel olmak zorunda değilsiniz; zaten partneriniz de mükemmel değil. Bu nedenle, kusurlarınızın farkında olun ve ona göre davranın, ama var olan kusurları kapatmak için üstün çaba sarf edip bunu da birlikte olduğunuz insana yansıtmayın. Bu size, yapmacıklık katar.

■ Kendinizi çok fazla beğenip, karşınızdaki insanın düşünce ve duygularına önem vermiyor; hatta onu görmüyorsanız da sizden soğumuş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir