Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir?

Çiçeklerin her biri bir diğerinden güzel. Kokuları ile görüntüleri ile insanlara huzur verdikleri bir gerçek. Ancak söz konusu çiçeklerin anlamları olduğunda, sevgiliye hangi çiçek alınır ve sevgiliye hangi çiçek gönderilir sorusunun yanıtları önem kazanıyor. Çünkü çok beğendiğimiz bazı çiçeklerin anlamları ayrılık, ölüm ya da hüzün olabiliyor. Bu nedenle sizlere çiçeklerin anlamlarından söz etmek istedik.

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir?
Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır?

■ Papatya: Çiçeklerin en safı ve temizi olan papatya masumiyeti ifade ediyor.

■ Sarı Akasya: Çiçeklerin anlamları arasında sarı akasyanın, itiraf edilemeyen aşk anlamına geldiğini ve platonik sevgiyi ifade ettiğini belirtmeliyiz.

■ Mine Çiçeği: Benim için dua et anlamını taşımakta.

■ Nergis: Eğer ilişkiniz yeni başlamış ise sevgilinize nergis alabilirsiniz. Zaten bu mis kokulu çiçeğin anlamı yeni başlangıçlardır.

■ Unutma Beni Çiçeği: Unutma beni çiçeğinin bir hikayesi olduğuna inanılıyor. Yaratılan çiçeklerin en sonuncusu olduğu bilinen bu çiçeğe isim vermek unutuluyor. Bunun üzerine, “Tanrım beni unutma” şeklinde serzenişte bulunan unutma beni çiçeği, unutmak istemeyenler için ideal bir tercih

■ Krizantem: Hangi rengi olursa olsun, çiçeklerin anlamları arasında krizantemin, buruk ve karşılıksız sevgi anlamına geldiğini belirtmemiz gerekiyor.

■ Açelya: Her ne kadar görüntüsü güzel olsa da, çiçeklerin anlamları arasındaki yeri ayrılık olan açelya, sevgilisine, aramızdaki her şey bitti demek isteyenler için ideal.

■ Beyaz Karanfil: Sevgiliye armağan etmek için güzel kokusu itibari ile de güzel bir tercih. Saflık ve temizlik ifadesi.

■ Kırmızı Lale: Aşkımı itiraf ediyorum anlamını taşıyor.

■ Mavi Orkide: Sen aşkların en büyüğüsün anlamını taşımakta.

■ Kırmızı Gül: Hepimizin bildiği gibi, seni seviyorum demek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir