Eşimin Beni Aldattığını Nasıl Anlarım?

Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım sorusu, hemen hemen herkesin aklında soru işareti olarak yer alıyor. Bazılarımız da, eşimin beni aldattığından nasıl emin olabilirim sorusunun yanıtlarını merak ediyor. Sizlere ilerleyen bölümlerde, eşimin beni aldattığını nasıl öğrenebilirim sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Ancak hemen bu noktada sizleri uyarmak da isteriz: Biraz sonra size aktaracağımız tüm belirtiler eşinizde var olsa dahi, bu onun sizi aldattığının kesin bir işareti değildir. Bu nedenle, siz olabildiğiniz kadar gerçekçi olun ve takıntılardan uzak kalmaya çalışın. Çünkü bazı durumlar sizin hüsnü kuruntunuzdan ibaret de olabilir.

Eşimin Beni Aldattığını Nasıl Anlarım?

■ Eşimin beni aldattığını nasıl öğrenebilirim sorunuzun ilk yanıtı aslında sizde saklı. Bir düşünün. Eşinizle tanıştığınızda hayatında bir sevgilisi var mıydı, ya da evli miydi? Bu kişiden sizin için, sizinle birlikte olmak için mi ayrıldı? Bu noktada yapılan araştırma sonuçlarına göre, bir erkek ya da kadın, karşı cins herhangi biri için sorunsuz bir ilişkiyi feda edebiliyorsa, sizinle birlikteyken de bir hemcinsiniz için sizin ilişkinizi feda edebilir. Bu durum tabiri caizse, yuva yıkanın yuvası olmaz sözü ile çok örtüşüyor. Bu nedenle, size her ne kadar, sizin için çocuklarının annesinden vazgeçmiş olması güzel gibi gelse de, siz yine de bu yanlışa düşmeyin. Emin olun onun için çok da özel olmazsınız.

■ Eşimin beni aldattığından nasıl emin olabilirim sorusunun bir diğer yanıtı, yaşamakta olduğunuz ilişkilerin sıklığı ile de alakalı olarak değişiyor. Eğer düzenli bir ilişki sıklığınız varsa, eşinizin sizi aldatma riski azalıyor. Bununla birlikte, az ilişkiye girmek ya da hiç girmemek de onun sizi aldatma riskini arttırıyor. Fakat şunu da unutmayın: Eşiniz sizinle uzun zamandır sık aralıklarla ilişkiye girmiyorsa; ama birden ilişki sıklığınız arttıysa, bu, onun sizi aldattığının işareti olabilir. Çünkü bir insan aldatıyorsa, ilişki bakımından daha aktif bir hale geliyor. Yani şöyle düşünün: Sizle ilişkiye hiç girmediği ya da az girdiği için sizi aldatmaya başladı ve bu onu daha aktif bir insan haline getirdi. Dolayısı ile artık sizinle de birlikte olabiliyor.

■ Eşinizin, telefonundan, bilgisayarından, ya da daha ileri boyutlarda televizyondan, ilişki içerikli filmler izlemesi sizin her ne kadar hoşunuza gitmiyor olsa, hatta bu filmleri izlemeyi bıraktığında siz mutlu da olsanız, daha önceden bu gibi filmler izleyip, sonrasında izlemekten vazgeçen erkeklerin, ortalama yarısının, eşini aldattığı zaman bu gibi filmlerden vazgeçmeyi başarabildiğini de bilmelisiniz. Yani şunu demek istiyoruz: Eşiniz önceden ne yapıyordu da şimdi yapmıyor? Neden yapmıyor? gibi soruların yanıtlarını mutlaka araştırın. Yapmaması her ne kadar hoşunuza gidiyor; hatta sizin işinize geliyor olsa da…

■ Eşinizin sizi aldattığının bir diğer işareti de, onun aslında ne kadar yakışıklı ya da güzel olduğu. Aslında siz ona, sadece güzel ya da yakışıklı olduğu için mi aşık oldunuz? Önce bunu düşünün. Siz olduysanız herkes olabilir değil mi? Artık tüm hemcinsler, karşı cinsler konusunda birbirinin rakibi. Ve öyle bir toplum haline geldik ki, ne yazık ki, bir insanın evli olması dahi, o insandan karşı cinsin uzaklaşması için yeterli bir sebep halini almamaya başladı. Bu nedenle belki fiziki olarak daha az güzel ya da az yakışıklı bir insanla evlenilebilir. Bununla birlikte, eşinize, onun çok güzel ya da yakışıklı olduğunu söylediğinizde de aslında onun kendine olan güvenini arttırmış oluyorsunuz ki bu da onun sizin için vazgeçilmez olduğunu hissetmesine neden oluyor. Bu nedenle, çok da şımartmamalısınız belki…

■ Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım sorunuza verebileceğimiz son yanıt: onun aldatma ve aldatılma konusundaki düşüncelerinde gizli. Aldatan insanlara kızan, aldatılan insanlara üzülen bir eşiniz varsa, muhtemelen sizi aldatmayacaktır. Ama yine de %100 garantisini veremeyiz elbette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir