Nasıl Flört Edilir?

Kalbi olan herkes zaman zaman birilerinden etkilenir. Kimilerimiz fiziğinden, kimilerimiz bir bakışından; kimilerimiz nazik bir hareketinden… Ama çoğumuz nasıl flört edilir sorusunun yanıtlarını bilmeyiz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, flört etmenin inceliklerinden ve flört etmenin püf noktalarından söz etmeye, hoşlandığınız insanı etkilemek için yapabileceklerinizden bahsetmeye çalışacağız.

Nasıl Flört Edilir?

■ Flört etmenin püf noktalarından ilki, en az 4 – 5 saniye gibi, olabildiğince uzun bir süre göz teması kurabilmektir. Bir bakış insana neler neler anlatır. Sizden hoşlanan kişinin gözlerine baktığınızda, göz bebeklerinin büyüdüğünü görebilirsiniz; siz de ondan hoşlanıyorsanız, aynı şey sizin için de geçerlidir.

■ Flört etmenin incelikleri arasında, kıyafetleriniz de yer alıyor. Eğer kadınsanız ve kırmızı giyerseniz, flört ettiğiniz erkek tarafından romantizme daha açık görülürsünüz. Erkekseniz ve kırmızı bir kıyafet içerisinde olursanız, flört ettiğiniz kadına daha çekici ve kendine güvenen bir adam izlenimi verebilirsiniz.

■ Bir insan, karşısındaki kişinin duygularından ne kadar emin değilse, ondan etkilenme ihtimali o kadar yüksektir. O halde bu durumu fırsata çevirebilirsiniz; en azından ilk aşamada zor olur, ulaşılmaz olmayı becerebilirseniz, kaçan kovalanır şeklinde bir etkiye maruz kalma ihtimaliniz artar.

■ Esprili bir insan olmanız, karşınızdaki kişinin sizin hakkınızda, hızlı düşünüyor olduğunuz ve yaratıcılığınız ile ilgili olumlu yargıları oluşacaktır. Bu nedenle, flört etmenin incelikleri arasında, zeki yapılmış bir espri de yer almaktadır. Biraz komik olmak hem sizi, hem çevrenizdeki insanları mutlu eder.

■ Özellikle gülümseyen bir kadın, karşısındaki erkek tarafından sadece samimi ve espri anlayışına sahip olarak algılanmaz. Bununla birlikte, gülümseyen bir kadın erkekler üzerinde, sağlıklı ve iyi bir anne olabileceği izlenimini yaratır. Bu nedenle gülümsemeyi bilin.

■ Beden dilini de kullanmayı bilin. Siz bir insandan hoşlanırsanız, bilinç altınız otomatik olarak o insanın davranışlarını kopyalar. Ve bu durum ona yansıdığında, zaten birlikte bir uyumu yakalamış olursunuz. Bu nedenle ondan etkilendiğinizi kendinize itiraf etmekten çekinmeyin.

■ Kadınların ses tonu ve seviyeleri de erkekleri etkilemekte birebir. Düşünceleriniz elbette önemli. Ama aynı düşünceyi ifade eden iki kadından, bunu ruhsuz bir şekilde yapan kadın, tonlamalarına dikkat eden bir kadına göre daha fazla ilgi odağı oluyor.

■ Flört etmenin püf noktalarından bir diğeri de kendinden emin olmak. Karşınızdaki insana, kendinizden emin olduğunuz izlenimini verebilirseniz, fiziksel olarak sizden daha iyi olan bir insandan daha etkileyici olabilirsiniz.

■ Son olarak o kişiye dokunun. Ona bir şey teklif etmeden ya da ondan bir şey istemeden önce ona bir kaç saniye dokunursanız, bu güven verecek ve isteğiniz ya da teklifinizin kabul edilme ihtimali artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir