İlk Buluşmada Ne Sorulur?

İlk buluşmada ne sorulur? Pek çok kişinin bu sorunun yanıtlarını merak ettiğini hepimiz biliyoruz. Aslında ilk buluşmada sorulabilecek soruları az çok aklınızdan geçiriyor olabilirsiniz de, herkes aynı soruları sorduğu için, durum hem siz; hem de karşı taraf açısından sıkıcı olabilir. Bu nedenle sizlere farklı, ilk buluşmada sorulması gereken sorulardan söz etmeye karar verdik. Böylece hem birlikte olmayı planladığınız insanı yakından tanıma şansına sahip olacak, hem de birlikte daha keyifli ve kaliteli bir ilk buluşma gerçekleştirmiş olacaksınız.

İlk Buluşmada Ne Sorulur?

■ Ölmeden Önce Neler Yapmayı Planlıyorsun? İlk buluşmada sorulabilecek sorular arasında yer alan bu sorunun yanıtı size, onun hayalleri hakkında ipucu vermektedir. Sizin hoşlanmadığınız şeyleri yapmak istiyorsa uzak durursunuz. Ama belki de hayalleriniz aynıdır. O zaman da birlikte, istediklerinizi yapabilme şansınız artar. Belki bir okul açmak isteyen, belki yeni bir işyeri kurmayı planlayan; belki de Everest’in tepesine tırmanarak çıkmayı planlayan bir kadın ya da adamla karşı karşıya oturuyorsunuz. Şimdi gerçekçi olun. Aynı şeyleri siz de istiyor musunuz?

■ Sana Göre İdeal Bir Tatil Nasıl Olmalı? Onun ideal tatili televizyon karşısında Dünya Kupası’nı izlemek olabilir. Ama belki sizin ideal tatiliniz, televizyonun, telefonun olmadığı bir yerde sessizce kafa dinlemektir. İdeal tatil fikirleriniz birbiri ile aynı olmak zorunda değil elbette ve her sene aynı şekilde tatil yapmak zorunda da değilsiniz. Ama insanları tanımanın en iyi yollarından birinin tatil, diğerinin de yolculuk olduğu söylenir. Dolayısı ile ilk buluşmada sorulması gereken sorular arasında bu sorunun önemli bir yeri vardır.

■ Hayatında Yapmış Olduğun En Büyük Çılgınlık Nedir? Söz konusu ilk buluşma ise birlikte olduğunuz insanın yapmış olduğu çılgınlıkları anlatması çok da kolay olmayabilir. Her çılgınlık keyifli değildir. İnsana bazen komik; bazen de zor anlar yaşatır. Karşınızdaki kişi size, yapmış olduğu en büyük çılgınlığı keyifle ve gülerek anlatıyorsa, o kendine olan güven kat sayısı yüksek bir insandır ve birlikte keyifli zaman geçirmeye değer.

■ Evde Beslenecek En İdeal Evcil Hayvan Hangisi? İlk buluşmada ne sorulur’un en önemli yanıtlarından biridir bu. Karşınızdaki insanın vereceği yanıta bakarak; onun kişiliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin, kuş, hemster besleyen birinin insanları oldukları gibi seveceğini söylemek gerekir. Kedi besleyen biri özgürdür. Köpek beslemeyi tercih eden kişi ise sorumluluk sahibi, disiplinli bir insandır. Tabi bir de sizin bu hayvanları beslemek isteyip istemeyeceğiniz var.

■ Şans Oyunlarından Para Kazansan, Yapacağın İlk Şey Ne Olur? İlk buluşmada sorulabilecek sorular arasında yer alan bu sorunun yanıtları da yine onun kişiliği hakkında size fikir verir. Şöyle ki, parayı bağışlamak istiyorsa yardımsever bir kişiliği vardır. Eğer tekne ile dünya turu yapmak istiyorsa, macerayı seven, hayalperest bir yapıdadır. Taksi plakası, dolmuş plakası almak, emlakçılık yapmak gibi planları varsa, o tam bir iş adamı olma adayıdır.

■ Dünyada Hep Aynı Mevsim Yaşanacak Olsa Sen Hangisini İsterdin? Kimi insan kar ya da yağmur yağarken mutlu olur. Eğer sürekli kış olmasını isteyen bir sevgili adayınız varsa, kış tatillerine gitmeye hazırlıklı olmalısınız. Zaman zaman da hüzünlü anlar yaşamaya. Ama yaz olmasını isteyen bir sevgili adayınız varsa, onunla daha özgür ve sosyal olacağınız bir gerçek. Açık havada film dahi izleyebilirsiniz.

■ Hangi Sporları Tercih Ediyorsun? İlk buluşmada sorulması gereken sorulardan olan bu soru ile takım sporlarını seven bir insanın güçlü iletişim yeteneğine sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Bireysel sporlar ise yalnızlığı seven, kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü bir karakteri işaret eder. Siz de buna göre, nasıl bir insanla yaşayacağınızı anlamış olursunuz.