Erkekler İlk Görüşte Aşık Olur Mu?

erkekler ilk görüşte aşık olur mu

Erkekler ilk görüşte aşık olur mu? Bir kadın hep erkeklerin kendilerini ilk gördükleri anda etkilenmesi için çabalar; ama durumu erkek gözüyle değerlendirmeyi bilmez… Peki gerçekten bir erkek ilk görüşte aşık olur mu? İlk görüşte aşk aslında erkeklerden çok kadınlar için geçerlidir. Gözlerinin rengi, boyu, kibarlığı… ile bir erkek bir kadını kolaylıkla etkileyebilir; tabi kadının içinde etkilenmek varsa… Peki erkek ilk görüşte aşık olur mu? Bu sorunun yanıtlarını sizler için araştırdık…

Bir Erkek İlk Görüşte Aşık Olur Mu?
Erkekler İlk Görüşte Aşık Olur Mu?
Erkek İlk Görüşte Aşık Olur Mu?

Bir kadının, bir erkeği, kendisini ilk gördüğünde etkilemesi için yapması gereken bazı şeyler olduğu belirtilir; ve tüyolar verilir… Bu tüyolar arasında saçların temiz, ve bakımlı olmasından, giyimin güzel olmasına, makyajın iyi, ama doğal olmasından topuklu ayakkabıya, bakımlı ellere… kadar pek çok unsur yer almaktadır. Çünkü erkekler tüm bunlara bakar… Doğaları gereği fiziksel çekime çok önem verdikleri doğrudur.

Günümüzde pek çok insan sanal ortamda birbiri ile tanışıyor; ve bu insanların çoğu, yüzyüze gerçekleştirdikleri ilk görüşmenin sonrasında birbirlerinden uzaklaşıyor. Erkeklere göre o ilk görüşme çok önemli. Çünkü onlar için sadece duygusallık yeterli değil. Görüştükleri, paylaşımda bulundukları kadının neye benzediğini bilmeli, onu hayallerinde canlandırabilmeliler. Ve pek çok erkek, ilk görüşte aşka inanarak şunu belirtiyor: “Kadınlar, uzaktan uzağa etkileyici olabilseler de, yakına geldikçe daha rahat, ve daha oldukları gibi davranıyorlar; ve bir çekicilikleri kalmıyor…”

Tüm bu bilgileri bir araya getirdiğimizde elde ettiğimiz sonuç ise net: Erkekler için ilk görüşte aşk, fiziksel bir çekimden ibaret. Pek çok erkek, fiziksel olarak beğenmediği bir kadınla, ikinci kez görüşmeyi düşünmüyor bile… Tabiri caizse yeni sulara yelken açıyor… Fakat pek çok erkeğin, bir kadına ilk görüşte aşık olması için de şu gerekli: Yalnız olmak… Hayatında bir kadın olan, ve onda istediği herşeyi bulan bir erkek, etrafındaki güzelliklerin farkına varamayabiliyor. Sonrasında aynı şeyi bir daha gördüğünde ise, eğer yalnız ise, onun farkına varıyor; ve bu aslında ilk görüşte aşktan farklı bir şey… Bu nedenle de aslında bir kadının, birlikte olduğu erkeği elinde tutabilmeyi başarması oldukça önemli.

Bazı erkekler için ise şu geçerli: İlk görüşte aşka inanmadıklarını söyleseler de, daha önce böyle bir şey yaşamadıklarını belirtiyorlar. Belki de yaşasalar ilk görüşte aşık olurlar, ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir