hakaret eden koca

Sizin SorularınızCategory: Erkeklerhakaret eden koca
Serap asked 8 sene ago

İyi günler ben dini nikahlı evliyim nisanlimla. Severek evlendik. Birbirimizi çok seviyoruz ama sonlara doğru beni hep yanlış anlamaya başladı. En ufak bişeyde sinirlenip hakaretler ediyor. Ayrılmak istedigimde ise beni tehdit ediyor yada kendine bişey yapacagini söylüyor. Yanindayken çok mutluyum hiç kavga yok ama uzak olunca gaddar bir adam oluyor anlayış hiç yok. Aileme tahammülü yok. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. 

1 Answers
Almina Staff answered 8 sene ago

Merhaba Serap. Öncelikle, madem nişanlın o senin, evleneceksiniz zaten, neden imam nikahıyla onun eşi oldun? Bu ülkemizde yasal olarak bile yasak biliyor olmalısın, imam nikahını kıyan hoca da suçlu bu durumda. Sen bir kadın olarak bu hatayı yapmamalıydın…
Onun dışında, eşin; ya da nişanlın sana bu şekilde davranıyorsa, hayatında başka biri de olabilir, psikolojik problemleri de olabilir… Olabilir de olabilir, işin içinden nasıl çıkacaksın bilemiyorum açıkçası. Ama ilk aşamada yapman gereken şey; evliliğini resmi nikah ile yasallaştırmak. Karşı taraf bunu kabul etmiyorsa, zaten tehlikedesin demektir.