Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkadaştan Sevgili Olur Mu?
#1
Arkadaştan sevgili olur mu?
Bu sorunun yanıtını sizlere daha önce vermiş ve aslında olabileceğini söylemiştik. Ancak olaya farklı açılardan bakmaya ne dersiniz?
Diyelim ki bir arkadaşınız var ve aranızda karşılıklı bir etkileşim oluştu. Ne olacak şimdi? Mantıken arkadaşınız sizin en iyi sevgili adayınız; çünkü huyunu suyunu biliyorsunuz, aynı şekilde o da sizinle ilgili her şeyi biliyor... Her şeyi biliyor.
Asıl önemli olan nokta bu belki de. Arkadaşınızın eski sevgililerini, eski sevgililerine nasıl davrandığını, karşı cins hakkındaki düşüncelerini... sizden iyi kimse bilemez. Sizin için de geçerli elbette bu durum.
Sonra, gün gelip belki sevgili oluyorsunuz. Eski sevgilisi ile gece gündüz konuşan arkadaşınız sizi aramak için bir türlü zaman bulamamaya başlıyor. Gerçekten de yoğun olabilir elbette. Ama sizin aklınızda soru işareti de oluşturacaktır bu durum.
Belki sizinle dertleşmiştir arkadaşınız, eski sevgilisi ile birlikteyken yaptığı gizli kaçamaklarından söz etmiştir. Şimdi onunla sevgili olursanız, ya size de aynı şeyleri yaparsa?
Bir de iyi bir arkadaşınız ise sevgili olduktan sonra ayrılma ihtimalinde o arkadaşınızı kaybetme durumunuz da söz konusu...
Kim bilir, belki de iyi tanıdığınız; iyi anlaştığınız, değer verdiğiniz insanla sevgili olmaktansa, hiç tanımadığınız birini tercih etmelisiniz.
Ara
Cevapla
#2
Arkadaştan sevgili olur mu olmaz mı? Neredeyse herkesin merak ettiği soru bu. Herkes bu soruya birbirinden farklı yanıtlar veriyor. Bir radyo programcısı olarak ben de bu soruyu dinleyicilerime sordum. Tahmin edersiniz ki her kafadan bir ses çıktı. Kimisi, arkadaştan sevgili olmayacağını, kimisi tövbeli olduğunu söyledi. Bu noktada bir çift mesaj gönderdi ve bizim ilişkimiz arkadaşlıktan sevgiye dönüştü dedi.

Peki sizce arkadaştan sevgili olur mu? Her yayınımda olduğu gibi sorunun yanıtını ben de kendime göre verdim. Ve dedim ki: Evet, belki de en iyi sevgili arkadaştan olur. Hatta en iyi arkadaşınız sizin sevgiliniz olur. Ama... Ama'sı nedir, hemen bundan söz edelim:

En iyi arkadaşınızın çok çapkın bir erkek olduğunu var sayalım. Aynı anda bir kaç kız ile çıktığını size anlatıyor; çünkü siz en iyi arkadaşısınız. Sonrasında zaman geçiyor ve gelip size çıkma teklif ediyor. Bu kişinin teklifini, sadece en iyi arkadaşınız olduğu için kabul ederseniz, çok kısa ve öz bir şekilde "Al-Da-Tı-Lır-Sı-Nız" Ve işin daha kötüsü, siz bunu hak etmiş de olursunuz. Neden mi? Huyunu bilmiyor muydunuz,?

Diyelim ki adam sizi aldatmadı. Tüm kötü huylarını sizinle birlikte çöpe attı ve sizinle birlikte hayatında yepyeni bir sayfa açtı. Ama işleri çok yoğun. Sizi arayamıyor, yanınıza gelemiyor. Yoğun olduğunu da söylüyor. Her şey iyi güzel; ama sizin aklınızda, bu adamın çapkınlıkları varken, siz onun yoğun olduğuna gerçekten inanabilecek misiniz? Sürekli bir sorgulama moduna gireceksiniz. Sürekli şüphe duyacaksınız. Tartışacaksınız. Onu yapmadığı şeylerle itham edeceksiniz. O da hal böyle olunca sıkılacak ve siz en yakın arkadaşınızdan olacaksınız, sevgilinizden değil...

Ama bu, olayın olumsuz yönü. Gerçek yönüne gelince: en iyi arkadaşınız sizin sevgiliniz, eşiniz, yol arkadaşınız olabilir. Gerçekten iyi bir insan ise huyunu suyunu bildiğiniz, güvendiğiniz bir insan ise... Neden olmasın? Zaten sevgili, eş, aynı zamanda arkadaş olmamalı mı? Neden en iyi arkadaş sevgili olmasın?

Elbette arkadaşlıktan sevgililiğe geçiş sürecinde bocalamalarınız olacak. Birbirinize aşkım, seni seviyorum demekte bile zorlanacaksınız. Elini tutmak zorlaşacak. Bir süre zorluk çekilecek. Ama birbirinize bakış açınız değiştiği anda da emin olun çok mutlu olacaksınız. Çünkü ortak noktalarınız bulunacak. Aynı şeyleri yapmaktan, birlikte zaman geçirmekten keyif alacaksınız.

O halde ne yapıyoruz? Arkadaşımızla sevgili; hatta eş dahi olabiliyor; ama bunun için yanlış seçimler yapmaktan kaçıyoruz.
Ara
Cevapla
|


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yandex.Metrica