İlk Buluşmada Gidilmemesi Gereken Yerler

İlk buluşma önemlidir. Bir insan hakkında ilk izlenim, onunla ilk kez bir arada, yalnız kalındığında elde edilir. Bu nedenle ilk buluşmada nereye gidilmeli sorusunun yanıtları önemlidir. İlk buluşmada gidilebilecek yerleri belirlemek için, ilk buluşmada gidilmemesi gereken yerleri bilmeniz, sonrasında kalan alternatiflerden size göre uygun olanı değerlendirmeniz gerekir. Peki ilk buluşmada gidilmemesi gereken yerler nerelerdir?

İlk Buluşmada Gidilmemesi Gereken Yerler

■ Şiir dinletilerine, konser, tiyatro, seminer gibi yerlere gitmemelisiniz. İlk buluşmada gidilebilecek yerler, konuşup, birbirinizi tanıyabileceğiniz yerler olmalıdır.

■ İlk buluşmada nereye gidilmeli sorusunun yanıtları arasında fast-food tarzı yiyeceklerin bulunduğu cafelere de gitmemelisiniz. Zaten bu gibi yerlere ilişkiniz boyunca sık sık gideceksiniz.

■ İçeride yeteri kadar gürültünün olduğu gece klübü gibi yerlerde de rahatlıkla konuşamaz, konuştuğunuzda birbirinizi duyamazsınız. Bu nedenle buraları da elemelisiniz.

■ Kesinlikle ailenizin yanına gitmeyin. Daha ilk buluşmada birlikte olduğunuz insanı ailenizle tanıştırmak gibi hızlı girişimlerde bulunmayın.

■ Alışveriş merkezi de ilk buluşmada gidilebilecek yerler arasında sayılmıyor. Bir kıyafet beğendiğinizde girip bakmak isteyeceksiniz, ama daha ilk buluşmanız. Alışveriş merkezleri özellikle tehlikeli.

■ Bir arkadaşınızın doğum günü partisi de tercihiniz olmamalı. Ya gözü sizden arkadaşınıza kayarsa? Ya siz onunla bir daha görüşmek istemezseniz?

■ Çekişmeli sporlar yapmayın. Aranızda rekabet oluşturabilecek hiç bir yere gitmeyin, Galatasaray – Fenerbahçe maçını da ilk buluşmada izlemeyin.

■ Okulunuzun veda gecesinde de ilk buluşmanızı gerçekleştirmeyin. Zaten artık bu gibi şeyler okul çağındaki insanlar için daha uygun.

■ Egzersiz yapmayın. Terleyip yorulduğunuzda, ilk buluşmada birbirinizden alacağınız izlenim sadece ter kokusu ve nefes nefese kalmış bir kadın ya da adam olacaktır ki bu çok da önerilen bir durum değil.

■ Amatör isimler tarafından yapılan stand-up gösterilerine ya da konserlere gitmeyin. Belki güzel bir etkinlik olmayacak; ama siz ilk buluşmanızda sıkıldığınız şeyin etkinlik değil de birbiriniz olduğunuzu düşüneceksiniz.

■ Soğuk havada dışarıda dolaşmayın. Birbirinize sarılmak için bu çok da iyi bir taktik sayılmaz.

■ İlk buluşmada gidilebilecek yerlerden biri de sinema değildir. seçtiğiniz filmi beğenmezseniz, aklınızda olumsuz izlenim kalmasına neden olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.