Flört Etmenin Püf Noktaları

Özellikle yoğun çalışan kişiler flört etmek konusunda problem yaşıyor. Bununla birlikte, sosyal çevresi gelişmiş olmayan kişilerin de flört etmenin yolları ile ilgili problemleri var. Sizlere ilerleyen bölümlerde flört etmenin inceliklerini ve flört etmenin püf noktalarını anlatacağız. Yoğun olabilirsiniz, başınızı işten kaldıramıyor, yeni insanlarla da tanışma şansı bulamıyorsunuzdur. Bunların hiç birisi; hatta ailenizin sizi kısıtlaması bile flört etmenize engel olamaz. Bilmeniz gereken sadece bir kaç küçük detay var.

Flört Etmenin Püf Noktaları
Flört Etmenin İncelikleri
Flört Etmenin Yolları

■ Arkadaşlık siteleri, sohbet siteleri, flört etmek için günümüzde en yaygın tercih edilen ortamlar arasında yer alıyor. Eskiden annelerimiz babalarımız parklara gider, pastanelerde otururlarmış; bizlere bunları hala anlatırlar. Ancak muhtemelen biz çocuklarımıza, internette hangi sitelerde tanıştığımızı, ilk mesajlarımızı anlatacağız. Yalnız bu gibi sitelerde, doğru insanlara güvenmenin öneminin de altını çizmeden geçemeyeceğiz. Aman dikkat! Bu gibi sitelerde tanışıp, sonrasında bir takım videolar ve resimleri, partnerlerine gönderen genç kızlardan bazıları sonrasında kendilerini çok kötü bir oyunun içerisinde bulabiliyor.

■ Flört etmenin yollarından bir diğeri de bir blog sitesi hazırlamak. Burada kendinizi yansıtabilirsiniz. Böylece, dış görünüşten çok düşüncelere önem veren kişiler sizin bloğunuza gelir ve birbirinizle bu şekilde iletişim kurabilirsiniz. Günümüzde neredeyse herkesin bir bloğu bulunduğunu söyleyelim. Muhtemelen şaşıracaksınız. Ama günümüz teknolojisi sizi buna sürükledi. Blog adı seçiminde de kendinizi yansıtmayı unutmayın.

■ Arkadaşlarınızı; ya da arkadaşlarınızın arkadaşlarını gözden geçirin. Ve onlarla olabildiğince zaman geçirip, onlara bir şans vermeyi deneyin. Yapılan araştırmalar, arkadaşlıkla başlayan ilişkilerin, diğerlerine göre daha uzun sürdüğünü gösteriyor. Ancak, arkadaşınız dahi olsa, sizin için doğru insan olup olmadığından emin olun. Zaten çapkınsa ve siz onun çapkınlıklarını biliyorsanız, muhtemelen size de bir faydası olmayacaktır.

■ Kıyafet seçiminde mümkün olduğunca elbiseden yana olun. Kızlar. Elbise erkekleri hem daha çok etkiler; hem de siz, pantolonu gömleğe, çorabı cekete uydurmak durumunda kalmazsınız. Emin olun daha çok göz, siz elbise giydiğinizde size bakacaktır.

■ Flört etmenin sırlarından biri de, gözlerinizi kullanmak… Kızlar, pek çoğumuz ilk adımı erkeklerden bekliyoruz. Ama erkekler bazen, göründülerinden daha farklı olabiliyor; yani centilmen olamıyor. Ama sizin onunla ilgilendiğinizi anladığında, yaklaşımı daha farklı olabilir. İlk önce ona bakın. O bunu fark ettiğinde ise başınızı çevirin. Sonra, o size bakmayı bıraktığında, siz tekrar ona bakın. Bu sefer fark ettiğinde ise gülümseyin ve biraz utanın. Kısa zaman içerisinde bir sohbet başlatacağını göreceksiniz.

■ Flört etmek istediğiniz kişi ile konuşurken, filmlerde kullanılan cümleleri kullanın. Eğer bunu anlıyorsa, zaten o da aynı filmi izlemiştir ve ilgi alanlarınız aynı demektir. Ortak konu bulmakta zorlanmazsınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.