Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım? İşte Yanıtlar

Benden hoşlanıyor mu anlayamıyorum, ya da benden hoşlandığını nasıl anlarım şeklindeki sorular, özellikle bu dönemde yapacak çok da fazla iş yokken pek çok kişinin aklını kurcalıyor. Ve işin en kötü yanı da bu dönemde insanların genellikle evlerine kapanmış olmaları. Sosyalleşmenin çok da fazla yolu yok. Dolayısı ile genellikle pek çok kişi, sorularına, kendine göre bulduğu yanıtlar çerçevesinde cevap veriyor ve bu doğrultuda da ilerliyor; doğru ya da yanlış olmasının çok önemi bulunmadığına kanaat getiriyor.

Ancak tam da bu dönemde dikkatli olmalıyız. Birbirinden kopan pek çok insan, bugünler sona erdiğinde her şeye sıfırdan başlayacak. Peki benden hoşlanıyor mu anlayamıyorum; ya da benden hoşlandığını nasıl anlarım diyenler için verecek ipuçlarımız yok mu? Kesinlikle var… Hemen gözden geçirmeye ne dersiniz?

Benden Hoşlanıyor Mu Anlayamıyorum

■ Bir insanın, karşı cinsten hoşlandığını gösteren en önemli işaretlerden biri, onunla gelecek planları yapıyor; örneğin tatiller planlıyor olmasıdır. Var sayalım ki birinden hoşlanıyorsunuz ve onun da sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyorsunuz… Ona zarf atarak, konu hakkında önemli derecede doğru bir fikre sahip olabilirsiniz. Peki ne yapmalısınız? Gelecekte gitmek istediğiniz bir yerden söz edin. Bunun sonrasında size vereceği yanıt: “Yaparız, ya da gideriz…” şeklindeyse; yani planlarına sizi de dahil ediyor, sizin hakkınızdaki geleceğe “Biz” diyerek kendini de dahil ediyorsa, bu durum, o kişinin sizden hoşlandığını göstermektedir.

■ Her insan pek çok şeyi kendi başına yapmak ister; ama hayatınızda bir insanın olmasını istiyorsanız, bu durum sizin özgürlüğünüzün bir parça kısıtlanması ve birlikte özgür olmanız anlamına gelmektedir. Dolayısı ile kendi başınıza yapabilecek bile olsanız, benden hoşlandığını nasıl anlarım dediğiniz karşı cinse, bir şeyleri yapamadığınızdan söz edin. Eğer işini bırakıp sizin yanınızda oluyor ve o konuda size yardımcı oluyorsa, emin olun doğru yoldasınız ve inanın ki sizden hoşlanıyordur.

■ Benden hoşlanıyor mu anlayamıyorum dediğiniz kişinin tepkilerini ölçmek, sorunuza kolayca yanıt almanız anlamına gelmektedir. Bu nedenle yapabileceğiniz şeylerden biri: sizinle fotoğraf çekilmek isteyip istemediğini gözlemlemek olabilir. Oturup birlikte sohbet ederken, bir anda telefonunuzun selfie kamerasını açın ve poz verip, pozunuza onu da dahil edin. Eğer sizinle birlikte poz veriyorsa, birlikte bir gelecek düşünen bu insan, sizinle anılar biriktirmek istiyor demektir. Ancak fotoğraf çekilmek yerine kaçıyorsa, hemen umutsuzluğa kapılmayın, ama başka testler de yapmanız gerektiğini hatırlayın. Malum, herkes fotoğraf çekilmeyi sevmiyor olabilir.

■ Benden hoşlandığını nasıl anlarım dediğiniz insanın, siz ve sizinle birlikte olmak hakkındaki düşüncelerini de dikkate almalısınız. Örnek vermek gerekirse: Size, birlikte daha farklı neler yapabileceğinizden söz edebilir, ancak eğer buna rağmen önemli olanın sizinle birlikte olmak olduğunu söylüyorsa, değer verdiği şey sadece sizsiniz demektir. Neler yaptığınızın çok önemi yoktur. Ancak ilişkinizin monotonlaşmaması adına, farklı şeyler yapmak ona olacağı kadar size de iyi gelecektir. Dolayısı ile siz de farklı olmayı tercih etmelisiniz. Farklılık kötü değildir.

■ Benden hoşlanıyor mu anlayamıyorum dediğiniz insanda dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de size ne kadar mesaj attığı ve sizi ne kadar sık aradığıdır. Sizinle bolca zaman geçirmek isteyen; sizden yanıt alamayınca sizi sıklıkla arayan insan, sizden hoşlanıyor demektir. Aksi halde gurur yapar ve aramaz, ya da yazmaz değil mi?